Цікаво відзначити, що не всі християни святкують це свято однаково.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяКожен народ, який сповідує віру в Ісуса Христа, сприймає цю подію по-своєму з огляду на свою культуру, історичні традиції, церковні догми та інші важливі чинники.
Великдень у Фінляндії
У Фінляндії Великдень має подвійне значення: Воскресіння Христове та настання весни. Сучасні жителі Фінляндії здебільшого не постують, зате з радістю святкують Великдень і ходять до церкви, щоб відчути атмосферу свята та послухати музику.
Страсний Тиждень у Фінляндії асоціюється з відьмами, які активніші в період між Страсною П'ятницею та Великодньою Неділею, коли Ісус ще не воскрес. Проте з часом відьми в очах фінських громадян "добріли" і перетворилися на добродушні символи Великодня. Тому їх зображення можна знайти на багатьох листівках до Великодня.
Фіни також шанують стародавню нордичну пасхальну традицію, вірячи, що час від розп'яття Ісуса Христа до Воскресіння — період безкарної урочистості злих сил, таких як відьми, демони та інші чорні істоти. У цей період діти просять милостиню на вулицях, тримаючи в руках мітли, кавники та букети з вербових лозин. Фіни також щедро роздають монети, цукерки, шоколадні яйця, булочки та інші насолоди дітям, які вірять, що їхні гілочки відганяють від будинків зло.
У Фінляндії існує повір'я, що у Великодню Неділю сонце на сході танцює від радості.
У цей день зазвичай готують рясний святковий обід, що включає безліч страв, таких як картопля, морква, кабачки, риба, м'ясо, салати, пироги та, звичайно ж, варені яйця. Традиційно на столі ставлять також великодню випічку — маца, яку їдять з олією та медом.
Однією із найяскравіших традицій Великодня у Фінляндії є відправлення у похід на природу. Багато родин вирушають на пікнік у ліс або на озеро, де готують барбекю та насолоджуються першими теплими днями весни. Також дуже популярне збирання на Великдень нарцисів, які в цей час року цвітуть у лісах та на полях.
Крім того, у Фінляндії проводяться різноманітні конкурси та ігри на Великдень, такі як пошук яєць та великодніх подарунків, танці у колі та ігри у фінську кеглю. На святкових ярмарках можна придбати великодні подарунки, ремесла та сувеніри.
Великдень у Чехії
Свято Великодня є одним із найпопулярніших серед жителів Чехії, і його атмосферу можна відчути одразу ж, прибувши на територію цієї красивої країни. Що ж призводить до такої любові до Великодня?
Насамперед для багатьох чехів цей час для відпочинку від повсякденних турбот та насолоди смачною їжею. Зокрема, на Великдень жінки готують безліч м'ясних страв та солодкий рулет у формі маленького ягняти.
Крім того, Чехія відома своїми традиціями, і одна з них — порка чоловіками своїх дружин та коханих жінок спеціальними різками, зробленими з гілок верби, лише цього дня. Хоча це має суто символічний зміст, чехи стверджують, що це допомагає чоловікам позбутися образ, а жінкам – надає здоров'я та молодість.
Великдень у Словаччині
У Словаччині існує кілька цікавих традицій, пов'язаних з релігійними святами. Наприклад, багато словацьких чоловіків вважають, що незаміжні дівчата повинні викупатися в потоці, що біжить, у Чистий Четвер або Зелений Четвер до світанку, щоб зберегти своє здоров'я, вийти заміж і народити здорових дітей.
Якщо дівчина не хоче шукати потік сама, потік сам приходить до її будинку, і чоловіки, які люблять її, допомагають їй провести "ритуальне обмивання". Крім того, у Страсну п'ятницю словаки носять часник у роті, щоб захистити себе від злих сил. Деякі навіть дають часник своєї домашньої живності.
А у Велику Суботу словаки намагаються позбутися старих речей та спалити їх. Цей ритуал асоціюється із символічним винесенням з дому Юди та спалюванням його. Крім того, до Великодня у Словаччині готують спеціальний "м'ясний хліб" - запіканку з фаршем чи ковбасою.
Великдень у Греції
У Греції також є велика повага до Свята Великодня. Цього дня у Велику Суботу печуть оригінальні бублики, які прикрашають яйцем.
Однак для туристів у цій країні може бути цікавіше спостерігати унікальну грецьку традицію викидання старого глиняного посуду з вікон рівно об 11 ранку до великодньої Суботи. Цей звичай вперше з'явився на острові Корфу і на сьогодні є найпопулярнішою великодньою розвагою греків. Тому, якщо ви збираєтеся відсвяткувати Великдень у Греції цього року (у цій країні вона також відзначається як і у нас, 5 травня), намагайтеся не гуляти у Велику Суботу вузькими вуличками Старого міста, оскільки можуть статися непередбачені ситуації.
Великдень в Ірландії
Ірландія відома як країна, де забобони досить поширені. Крім офіційних християнських традицій, таких як помірність і піст, ірландці дотримуються і своїх етнічних звичаїв, які ще суворіші. Наприклад, у Страсну п'ятницю більшість людей не працює, бо вважається, що у цей день треба остерігатися пролити кров. У Велику Суботу жителі Ірландії традиційно йдуть до церкви, щоб освятити воду, яку потім п'ють. Вважається, що три горлянки цієї води забезпечать здоров'я на весь рік. В останні дні перед Великоднем ірландці дотримуються особливо суворого посту, утримуючись від м'яса і навіть відрізуючи невеликий шматочок, який прив'язують до стіни будинку, щоб захистити будинок від злих сил.
Як і всі католики, жителі Ірландії святкують Великдень і чекають на подарунки від великоднього зайця у Велике Воскресіння. Також вони готують крашанку, яка складається з маленьких булочок з корицею, які поливають солодким кремом у формі хреста.
Раніше ми розповідали про: Прикмети та традиції Вербної неділі
Нагадуємо: Чому у Вербну неділю не можна класти гілочки "котиків" на підлогу?
Також: Продукти великоднього кошика подорожчали, від чогось прийдеться відмовлятися?