Для всіх наших читачів, які уважно стежать за своїми платіжками за комуналкою, є дуже важливі новини. Справа в тому, що багатьох українців цікавить питання, як саме призначають субсидії на період, що не опалюється. Також дуже важливо знати, як правильно подавати документи.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це в деталях вирішили розповісти представники прес-служби Пенсійного фонду України, пише "Хвиля".
Відомо, що в Україні з перших чисел закінчився опалювальний сезон, у період з 1 травня по 30 вересня буде розраховано субсидії на період, що не опалюється.
"Житлова субсидія на оплату комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілення електроенергії для централізованого, автономного та індивідуального опалення розраховується у квітні та жовтні з урахуванням тривалості опалювального сезону з 16 жовтня по 15 квітня включно у Пенсійному фонді.
При цьому житлові субсидії та пільги на неопалювальний сезон з травня будуть перепризначені для переважної більшості одержувачів, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді, автоматично, на підставі наявної ПФУ інформації за умови, що не змінилися дані про їх майновий стан або склад сім'ї.
Якщо такі зміни відбулися, то одержувачі субсидії повинні надавати інформацію до органу Фонду протягом 30 днів.
Проте, як наголосили у Пенсійному фонді, є певна категорія людей, яка має звернутися за субсидією на період, що не опалюється.
Зокрема, на наступний термін житлова субсидія призначається за особистим зверненням, якщо:
- у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи;
- члени домогосподарства орендують житлові приміщення для проживання та оплачують житлово-комунальні послуги;
- кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб у домогосподарстві менша, ніж кількість зареєстрованих;
- домогосподарство звертається за призначенням житлової субсидії на купівлю зрідженого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
Крім того, житлова субсидія надається на неопалювальний сезон виключно на підставі звернення громадянина, якщо в опалювальний сезон розмір плати за ЖКП внесок/платіж на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів житлово-комунального обслуговування не перевищував обсяг обов'язкового відсотка. платежу. Тобто субсидію було призначено 0,00 гривень.
Якщо ж зазначені домогосподарства претендують на призначення житлової субсидії на сезон, що не опалюється (з 1 травня по 30 вересня), представники такого домогосподарства повинні зручним для себе способом подати до органу Фонду заповнені належним чином нові заяви та декларації.
А ось у разі подання заяви протягом двох місяців з початку неопалюваного (опалювального) сезону житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на його отримання.
У ПФУ також розповіли, як враховуються прибутки. Так, якщо житлова субсидія призначається з початку неопалюваного сезону, для розрахунку житлової субсидії враховується середньомісячний сукупний дохід за ІІІ та ІV квартали попереднього календарного року. При цьому пенсійна виплата враховується у розмірі нарахованої пенсії за березень цього року.
Нагадаємо, пенсію розрахували неправильно? Як в Україні перевірити реальний розмір заслужених виплат.
Раніше повідомлялося, що сума за воду в квитанції знизиться у всіх: як українцям заощадити на комуналці.
Також, спеціальні карти більше не потрібні: переселенцям спростили процедуру отримання пенсії.