У 1960 році пластичний хірург Максвелл Мальц опублікував дуже популярну книгу, що породила помилкове вірування – змінити свої звички та сформувати нові можна за 21 день.

Це число було засноване на спостереженнях Мальца, який відстежував, скільки часу потрібно його пацієнтам звикнути до нової особи. Про це повідомляє видання Science Alert.

Щоденна звичка, скріншот: Youtube
Щоденна звичка, скріншот: Youtube

Хоча це мало стосується зміни поведінки, багато хто з нас досі вірить у можливість робити невеликі, але значущі зміни в нашому житті лише за кілька тижнів.

Тепер вчені з університету Чикаго та Пенсільванського університету спростовують цю ідею, використовуючи дані понад 30 000 відвідувачів тренажерної зали, які займалися спортом понад 12 мільйонів разів протягом чотирьох років, і понад 3 000 медпрацівників лікарень, які разом мили руки 40 мільйонів разів протягом майже 100 змін.

Популярні новини зараз
Дешевий зв'язок для пенсіонерів: у "Київстар" зробили заяву До 20 грудня потрібно встигнути: хто має відвідати ТЦК Водійські посвідчення стануть "тимчасовими" документами: автомобілістам готують нові правила Кредитки стають непотрібним пластиком: ПриватБанк позбавляє клієнтів важливої послуги
Показати ще

Шкідливі звички. Фото: скриншот youtube
Шкідливі звички. Фото: скриншот youtube

Використовуючи інструменти машинного навчання для аналізу моментів, коли поведінка людей стає передбачуваною, а отже, звичною, дослідники з'ясували, що (не дивно) формування деяких навичок займає більше часу, ніж інших. Наприклад, звичка займатися спортом у середньому формується близько шести місяців.

Нагадаємо, жінка не їла 101 день, щоб схуднути: лікарі не очікували такого результату

Як повідомляв "Знай.uа", лікар попередила про шкоду "корисного" авокадо: все може бути не так класно

Знай.uа писав, чоловік цілий рік їв від 3 до 5 яєць на день, хоча дуже їх боявся: результати говорять самі за себе