Оформити військовозобов'язаного громадянина на роботу або прийняти на навчання в Україні, під час військового стану та загальної мобілізації лише після того, як буде доведено, що він перебуває на військовому обліку. Також, щоб перетнути держкордон військовозобов'язаний, повинен мати при собі військово-обліковий документ.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це розповів начальник сектору комплектування Київського міського військкомату полковник Олександр Коновалов, повідомляє armyinform.
За словами Олександра Коновалова, військово-облікові документи передбачені для трьох категорій громадян: для призовників – це посвідчення про приписку до призовної дільниці, для військовозобов'язаних – військовий квиток чи тимчасове посвідчення, а для резервістів – військовий квиток. Водночас одружуватися, лікуватись без військово-облікового документа громадяни можуть.
"Людина подає до відділу державної реєстрації актів цивільного стану документи. Згодом РАГС подає до районного ТЦК інформацію, що зареєстровано шлюб чи розлучення. Там є відмітка про наявність військово-облікового документа. А якщо цього документа немає, то все одно заява від громадянина у РАГСі приймають", - пояснив Олександр Коновалов.
Це стосується лікування. Жодних обмежень щодо лікування військовозобов'язаного в закладах охорони здоров'я у чинному законодавстві не існує. Інформацію фахівця підтвердила директор департаменту охорони здоров'я Тернопільської ОДА Ольга Ярмоленко.
"При зверненні до медичного закладу чоловіки призовного віку повинні мати при собі документи, серед яких і військово-обліковий. Але, це не означає, що коли людина потребує термінової допомоги, лікарі цікавитимуться, чи вона стоїть на обліку у військкоматі. Вони в насамперед надають необхідну медичну допомогу", - розповіла Ольга Ярмоленко.
Якщо ж йдеться про планову допомогу (тривале лікування, запланована операція), то у пацієнта запитають про наявність військово-облікових документів. Якщо особа відмовиться надавати військовий квиток, медики направлять пацієнта до військкомату.
Нагадаємо, українським військовим стане простіше поповнювати автопарк, дані про машини вже у ТЦК: видно всіх.
Раніше повідомлялося, перевірка чоловіків у дорогому ресторані та конфлікт із власницею розділили українців: хто має рацію.