Для виходу на пенсію в Україні необхідно мати достатню кількість стада, у поточному 2023 році – це понад 30 років. До 2028 року ця цифра ставатиме лише більшою. Однак є вихід, українці самостійно можуть нагромадити для себе стаж, і працювати при цьому не обов'язково.

У Пенсійному фонді України вирішили ще раз надати відповідь для українки, яка цікавилася питанням добровільних внесків.

Про це повідомила прес-служба ПФУ.

Пенсійний фонд України, скріншот: YouTube
Пенсійний фонд України, скріншот: YouTube

"Якщо я звільнилася з попередньої роботи, а на нову ще не влаштувалася, чи можу я сплатити добровільні внески за ці кілька місяців, щоби не втрачати стаж?", - запитала українка.

Популярні новини зараз
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним
Показати ще

У Пенсійному фонді відповіли, що можливість сплати добровільних внесків за себе або на користь третіх осіб, реалізована як у законодавчій, так і практичній площині.

Пенсійний фонд України, скріншот: YouTube
Пенсійний фонд України, скріншот: YouTube

"Ви вже можете скористатися таким правом у будь-який зручний для вас час. Для цього необхідно зайти на веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України www.portal.pfu.gov.ua, вибрати опцію " Договір на добровільну участь", заповнити форму та сплатити добровільний внесок", - розповіли у ПФУ.

Розмір та періодичність сплати добровільного внеску людина визначає самостійно.

Але слід зазначити, що для того, щоб до страхового стажу було віднесено один повний місяць, сума добровільного внеску має бути не меншою за розмір мінімального страхового внеску, який становить 22% від мінімальної заробітної плати, зараз це 1474 грн.

Нагадаємо, через електронні трудові: українці можуть втратити кілька років стажу.

Раніше повідомлялося, додаткові виплати: у ПФ пояснили, кому надано допомогу.

Також, українцям підказали, як подати заяву на перерахунок пенсії онлайн: проста інструкція.