Для наших читачів буде корисно дізнатися трохи зі світу українських чоловіків, які з тих чи інших причин поки що не прийшли добровільно до Територіальних центрів комплектування. Під час мобілізації, яка в Україні загальна, трапляються випадки, коли військовозобов'язаним вручають повістки навіть працівники ЖЕКу.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро цю ситуацію з юридичного погляду розповів адвокат Ростислав Кравець у мережі YouTube.
"Знайти кожного військовозобов'язаного і передати йому особисто повістку військкоматам складно. Саме тому іноді вони передають документи сільрадам, компаніям чи навіть ЖЕКам", - повідомив правозахисник.
Виходить, якщо повістку вручить працівник комунальної організації, це цілком законно. Однак, зверніть увагу, що у співробітника має бути відповідна відомість.
Як працює схема вручення повістки
Представник ЖЕКу видає військовозобов'язаному громадянину повістку. Той, у свою чергу, залишає підпис на документі, де вказано дату та час, тим самим підтверджує отримання повістки.
Якщо ви відмовляєтеся приймати документ, працівник ЖЕКу повинен на місці скласти акт зі свідками. Якщо працівник ЖЕКу просто залишив документ у поштовій скриньці, ви можете проігнорувати його. Адже в такому разі немає підтвердження, що військовозобов'язаний отримав повістку.
Нагадаємо, українцям готують нові штрафи до 8500 гривень: кого і за що каратимуть.
Раніше повідомлялося, що українець отримав неприємний штраф за ігнор повістки, яку не вручали: адвокат пояснив, що робити.
Також, майже кожному бізнесу в Україні прийшла війна: прощаються з найціннішим.