На ринку вже потрохи почали дешевіти продукти, першими "полетіли" донизу яйця, яких стало відчутно більше з появою зелені та довшого світлового дня.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТакож серед городини є позиції, які поступово знижуються. Чи чекати подальшого зниження цін, розповів у ефірі Єдиного марафону заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.
За словами експерта, є декілька факторів, через які продукти дешевшають, і найголовніший – фактор інфляції, тому що в цьому сезоні вона трошки менша у порівнянні з кінцем 2022 року.
Фактор сезонності, якщо ми, наприклад, говоримо про яйця,
Тепла погода сприяє зростанню поголів'я, та, відповідно, зростання продавців на ринку. Якщо брати в порівнянні з активним воєнним періодом часу, коли було знищено багато птахоферм і поголів'я курей впало, зараз збільшиться пропозиція, що приведе до ще більшого падіння цін.
Ціни на овочі також продовжать знижуватися, адже тут відіграє фактор сезонності.
Ми зараз переходимо у сезон великого попиту на овочі та великої пропозиції, яка буде все більшою з позиціями, вирощеними у відкритому ґрунті,
Він наголосив, що українські представники на ринку овочів і так запізнилися, адже зазвичай українські тепличні господарства виходять вже наприкінці березня.
Однак на надто відчутні зниження продукції з українських городів чекати не варто, адже через окупацію теплих регіонів крани, Херсонську, Запорізьку області, багато фермерів відмовляються вирощувати овочі.
Нагадаємо, ми писали, що яйця, м'ясо, молоко, ягоди та риба: українцям показали, як влітку зміняться ціни на продукти.
Як повідомляв "Знай.ua", як обрати якісні та безпечні овочі без хімії: інструкція від Держпродспоживслужби.
Також "Знай.ua" інформував, що в Україні подорожчала сіль, хоча до травня ціни трималися на низькому рівні: скільки зараз коштує.