Навіть під час війни охочих нагрітися на довірливих українцях чимало. Тому потрібно знати, як телефонні шахраї наживаються на громадянах, щоби не потрапити на гачок.

У прес-службі "Київстар" розповіли про найпоширеніші схеми телефонних шахраїв.

"Київстар", скріншот: YouTube
"Київстар", скріншот: YouTube

"Зловживання довірою людей у ​​кіберпросторі не припиняється ні на день! Особливо під час війни. Кібершахраїв ще називають "соціальними інженерами", тобто тими, хто може "зламати" мозок жертви", - зазначили в повідомленні.

Найпоширеніші схеми телефонних шахраїв:

  • обіцянка грошової винагороди - соціальні виплати, виграші тощо;
  • залякування телефоном, ніби хтось із близьких потрапив у біду;
  • виманювання даних банківської картки або одноразових SMS-паролей;
  • викрадення телефонного номера у абонентів передплаченої форми зв'язку.
    Телефонні шахраї, кадр з відео
    Телефонні шахраї, кадр з відео

Щоб захиститися від шахраїв потрібно дотримуватися кількох правил. Не можна розголошувати PIN-код та СVV-код картки або одноразовий пароль із SMS. Якщо ви обіцяєте винагороду, потрібно перевірити цю інформацію на офіційних джерелах.

Популярні новини зараз
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Показати ще

При першій підозрі, що маєте справу з шахраєм, припиніть діалог, негайно кладіть трубку і не відповідайте на повідомлення. Якщо ми мали справу з шахраєм, то про це неодмінно треба повідомити Кіберполіцію і поліцію.

Нагадаємо, що абоненти "Київстар" втрачають номери, з якими жили по 20 років.

Раніше ми повідомляли, що в Україні змінився процес покупок в інтернеті – на що потрібно звернути увагу.