За останній рік в Україні суттєво подорожчали практично всі продукти харчування, зокрема молочні. Наприклад, твердий сир у квітні продавався за рекордно високою ціною, проте у травні вартість помітно знизилася. Про це свідчать дані моніторингу, опубліковані на порталі Мінфін.

В Україні помітно зросли ціни на молоко та продукти його переробки. Причиною цього є ціла низка факторів, багато з яких спровоковані повномасштабною війною.

Супермаркет. Фото: скрін youtube
Супермаркет. Фото: скрін youtube

Так, станом на 24 травня сир твердий торгової марки "Звени Гора" голландський 45% в середньому продається по 362,40 гривні за кілограм. Ще у квітні середній цінник становив 432,47 гривні за кіло, тобто продукт знизився у ціні на 70 гривень.

Ковбаса, сир, супермаркет. Фото: Знай.ua
Ковбаса, сир, супермаркет. Фото: Знай.ua

Популярні новини зараз
Повстання тварин проти росіян триває: моржиха спробувала потопити човен У жодному разі не використовуйте ці дрова для опалення: українців підготували до холодної зими 2023/24 Не гайте часу: експерт розповів, що має зробити кожен українець до опалювального сезону Готуйте 600 гривень: кому із водіїв потрібно терміново відвідати сервісний центр МВС
Показати ще

Ціни на продукт стартують від 280,70 гривні за кілограм і сягають 457,50 гривні за кіло, залежно від торгової мережі.

Ціни на сир. Фото: скрін Мінфін
Ціни на сир. Фото: скрін Мінфін

В той самий час сир твердий торгової марки "Звени Гора" голландський 45% (285 грамів) зріс у ціні з 128,64 до 134,00 гривні. Сир твердий торгової марки "Комо" російський 50% також подорожчав – з 354,81 до 368,20 гривні за кілограм.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв задоволення, яке влетить у копійчину: в Україні різко подорожчали популярні м'ясні продукти.

Також наш портал інформував, каша буде смачною, а головне – по кишені: українські супермаркети знизили ціни на рис, гречку та макарони.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, невелике, але приємне здешевлення: супермаркети змінили ціни на гриби та популярний овоч.