В Україні процедуру перегляду тарифів на комунальні послуги суворо регламентовано і будь-яке підвищення цін має бути законно обґрунтоване. Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

Постачальники комунальних послуг не можуть змінювати тарифи без попереднього сповіщення споживачів та надання відповідних розрахунків до уповноважених органів.

Рахунки за комуналку. Фото: скрін youtube
Рахунки за комуналку. Фото: скрін youtube

Згідно з наказом Мінрегіону №130 від 5 червня 2018 року, кожен постачальник зобов'язаний протягом п'яти робочих днів після надання нових тарифів повідомити про це споживачів. Інформація публікується на офіційних сайтах місцевої влади, в друкованих ЗМІ, а також на інформаційних стендах у населених пунктах.

Споживачі мають можливість передати свої зауваження протягом 7–14 днів після публікації повідомлення. Це забезпечує прозорість процесу та дозволяє громадськості впливати на прийняття рішень.

Популярні новини зараз
Українців накриють масштабні перевірки в липні: кого позбавлять соцвиплат та пенсій Банки ліквідують, а гроші згорять: фінустановам дозволили не повертати вклади клієнтам ТЦК підуть з рейдами на ухилянтів: де шукутимуть порушників мобілізації Велике місто може опинитися в напівоточенні: українцям загрожують серйозні бомбардування
Показати ще

У повідомленнях обов'язково мають бути:

  • сума нового тарифу та його структура;
  • обґрунтування змін;
  • причини потреби у новому тарифі (якщо його ще не було раніше);
  • додаткова інформація, за потреби;
  • контактні дані для зворотного зв'язку та терміни подання зауважень.

Тарифи на комуналку. Фото: скрін youtube
Тарифи на комуналку. Фото: скрін youtube

Цей механізм діє всім видів комунальних послуг – від теплопостачання до централізованого водовідведення. Тому кожен споживач має право знати, за що і чому він платить, а також впливати на рішення про зміну тарифів.

Раніше портал Знай повідомляв, платити менше можна і без субсидії: як економити на комуналці тисячі гривень на рік.

Також наш портал інформував, дешева комуналка – не міф, а привілей: хто може претендувати на знижки від держави.

Крім того, ми писали, комунальники "закручують гайки": за прострочення двох платіжок поспіль блокуватимуть карти.