Відповідно до українського законодавства, українці зобов'язані щорічно декларувати свої доходи та майно. НАЗК нагадало, що за декларування недостовірних відомостей про свої доходи та майно громадянам загрожує штраф.

Агенство звертає увагу українців на те, що за декларування недостовірної інформації передбачена адміністративна відповідальність за частиною четвертою статтею 1726 Кодексу України про адміністративні порушення (КУпАП) та карається чималими штрафами.

Розмір штрафу варіюється від 100 до 500 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних громадян (від близько 230 тис. гривень до понад 1,1 млн гривень).

Українці. Фото: скрін youtube
Українці. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
Свято наближається: коли в Україні випаде перший сніг та вдарить справжній мороз "Передам, як раніше": українці помітили дивне у платіжках за газ Зростання тарифів на 50%: українцям назвали дату, коли прийдуть нові платіжки за світло та газ "Нафтогаз" закликав зробити це до 5 жовтня: хто не встигне – пошкодує
Показати ще

У разі, якщо обсяг недостовірних відомостей перевищить 500 прожиткових мінімумів, встановлена кримінальна відповідальність за статтею 366-2 ККУ.

У НАЗК розповіли що під час перевірки декларацій використовують Єдину базу даних звітів про оцінку Фонду держмайна.

Це дозволяє виявити неправдиві дані вартості нерухомості.

Українці. Фото: скрін youtube
Українці. Фото: скрін youtube

"Національне агентство використовує відомості із зазначеної бази даних. За результатами проведення повних перевірок декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, Національне агентство встановлювало недостовірні відомості вартості об’єктів нерухомого майна. При цьому такі відомості встановлюються не лише з використанням Єдиної бази даних звітів про оцінку", - зазначили у НАЗК.

Раніше ми писали, що українцям готують понад 10 тисяч нових робочих місць: хто може претендувати

Як повідомляв Знай.ua, українці можуть отримати від ПриватБанку 25 тисяч гривень: потрібно виконати лише 2 умови.

Також портал Знай.ua писав, що українцям нагадали подбати про свою старість: авторизуватися можна вже зараз