Трійця – дуже гарне свято, і, як відомо, одне з головних християнських свят.

Цей день вважається державним вихідним, і мільйони людей із радістю його відзначають. На жаль, через військове положення українці не матимуть ще одного вихідного у понеділок – 5 червня. Однак, все одно свято відзначити потрібно і Znaj.ua підкаже, як правильно прикрасити свій будинок до цього світлого дня.

Зелені свята. Трійця. Фото: Youtube
Зелені свята. Трійця. Фото: Youtube

Сенс Трійці

Вважається, що цього дня (4 червня) усі православні світу відзначатимуть День Пресвятої Трійці. Це свято має ще й іншу назву "П'ятидесятниця", воно вказує, що Трійця святкується рівно через 50 днів після Великодня.

На це свято православна церква згадує зішестя Святого Духа на апостолів. Трійця символізує образ Бога – Бог-Отець, Бог-Син та Бог-Святий Дух.

Популярні новини зараз
Кому з українців піднімуть пенсію майже на 2700 гривень: названо категорію та дату Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно Хотів сексу втрьох, але залишився без члена та коханки: жінка вбила "конкурентку" та покалічила чоловіка, коли застала їх у ліжку 1000 доларів за 1 гривню: як виглядає монетка, за яку "б'ються" колекціонери
Показати ще

Це велике церковне свято несе звільнення від усього поганого та грішного у людській душі. Згідно з Євангелією, саме на п'ятдесятий день після Великодня на апостолів зійшов Святий Дух у вигляді священного вогню, який наділив їх благодаттю Святого Духа, і вони заговорили різними мовами світу і додав сили для облаштування Святої церкви на землі, щоб донести Слова Бога до кожної людини . Тому Трійця вважається також днем ​​народження християнської церкви.

Як прикрасити будинок на Трійцю

За традицією перед святкуванням Трійці необхідно провести генеральне прибирання у будинку. Що важливо – необхідно позбутися непотребу і особливо тих предметів, з якими пов'язані негативні спогади.

Господині прикрашають кімнати квітами, молодою травою і зеленими гілками, що символізує весну, процвітання і продовження життя. Найчастіше для прикраси використовуються гілки берези, дуба, горобини, клена, трава лепехи, м'ята, меліса та ін.

У день Трійці вранці відвідують святкову церковну службу. Цього дня потрібно присвятити у церкві дуже прості букети з болотної трави, польових квітів тощо. Після служби у церкві потрібно принести їх додому та прикрасити ними будинок. Такий можна засушити і берегти цілий рік як оберіг від лихого ока випадкового гостя.

Чи не прикрасити будинок було великим гріхом. Батьки вірили, що на Трійцю душі померлих родичів прилітають до живих і ховаються у гілках. Вся увага приділялася дверям, стінам будинків і віконницям – їх густо закривали липовими гілками.

На святковий обід запрошують близьких людей та родичів, пригощають короваєм, стравами з яєць, млинцями, пирогами, киселем та дарують один одному веселі подарунки.

Нагадаємо, коли Трійця у 2023 році і чи буде вихідною: історія, традиції та заборони православного свята.

Раніше ми повідомляли, що потрібно встигнути зробити перед Трійцею: 5 невідкладних справ.