В Україні наразі понад 4 мільйони громадян, які мають статус внутрішньо-переміщених осіб (ВПО). Втратити цей статус набагато простіше, ніж його оформити.

Наприклад, якщо громадянин поїхав за кордон, повернувся на місце свого постійного проживання або не повідомив своєчасно про зміну свого фактичного місця проживання.

Про це стало відомо завдяки нагадуванню одного з українських юридичних порталів.

Допомога ВПО. Фото: Youtube
Допомога ВПО. Фото: Youtube

Так, статус ВПО можна втратити за умови:

Популярні новини зараз
Медики розрізали та з'їли чоловіка-пацієнта просто на лікарняному ліжку: фото опинилися в мережі та змусили нервувати всіх Можна робити запаси - сухарі знадобляться: в Україні знижуються ціни на хліб, гречку та цукор "Нафтогаз" закликав зробити це до 5 жовтня: хто не встигне – пошкодує Війна не буде тривати довго: Буданов назвав причину
Показати ще

▪️ переїзду за кордон;

▪ повернення на місце постійного проживання;

▪️ якщо своєчасно не повідомити про зміну фактичного місця проживання.

Виплати ВПО. Фото: скрін youtube
Виплати ВПО. Фото: скрін youtube

Нещодавно Мінсоцполітики та Нацсоцслужба надали роз'яснення територіальним органам соціальних служб щодо необхідності попереджати внутрішніх переселенців про відвідання їх з метою перевірки:

- під час перевірки посадова особа Нацсоцслужби має скласти відповідний акт;

- Нацслужба має залишити повідомлення про необхідність протягом 10 днів прибути до органу соціального захисту населення для проходження ідентифікації.

Тільки у разі неявки переселенцям можуть скасувати статус ВПО та припинити передбачені для них виплати.

"Ми не можемо допустити жодної дискримінації внутрішніх переселенців. Людей повинні попереджати. Вони не зобов'язані 24/7 знаходитися вдома, щоб не втратити грошову допомогу від держави, яка їм дуже потрібна. Перевірки повинні здійснюватися лише за підозри на неправомірне отримання допомоги", — повідомляла віце-прем'єр-міністр Ірина Верещук.

Нагадаємо, озвучено важливі правила для українських переселенців.

Раніше повідомлялося, що киянам роздадуть продукти: де можна отримати набори.

Також, студенти на вихід: український уряд знайшов спосіб забезпечити ВПО житлом, навіть ремонт не потрібен.