Українців останнім часом часто зупиняють працівники ТЦК із проханням пред'явити військовий квиток, а у разі відмови затримують та погрожують порушити адміністративну справу.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяАдвокат Роман Симутін розповів, як реагувати у такій ситуації та чи законні дії ТЦК. Відомо, що уповноважені особи аргументують перевірку військового квитка статтею 8 ЗУ "Про правовий режим військового стану", постановою КМУ №1456 від 29.12.21р, а також наказом начальника ВДА "Про окремі питання організації мобілізації".
Останній документ зобов'язує українців завжди мати при собі військово-облікові документи, щоб їх могли перевірити.
8 стаття закону дійсно дає право начальникам ВДА обмежувати певні конституційні права та свободу. У частині 7 сказано, що вони можуть перевірити документи, автомобіль і вантажі.
Однак важливо знати про 7 пункт постанови №1456, яка дозволяє уповноваженій особі вимагати документи, що засвідчують особу чи спеціальний статус, але лише якщо на цю процедуру є підстави, серед яких скоєння злочину та інші.
У статті 13 ЗУ йдеться про те, що особа та громадянство можуть бути підтверджені паспортом, у тому числі закордонним, а ось особистість та спеціальний статус - посвідченням водія та видом мігранта. Тобто, у списку немає військового квитка.
"Закон, постанова та накази ВДА, на які посилаються ТЦК та СП, не мають відношення до перевірки військово-облікових документів. Вони лише у виняткових випадках надають право перевіряти документи, що засвідчують особу або спеціальний статус. Тому загрози залучення за статтею 210 КУпАП та затримання – це все бігом скасує суд, якщо маєте досвідченого адвоката", - заявив Симутін.
Нагадаємо, звільнення з роботи через відсутність військового квитка: що каже закон