Протягом багатьох десятиліть вчені намагаються розгадати та з'ясувати таємницю тривалого життя, досліджуючи різні фактори, що впливають на швидкість біологічного старіння людини.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяОстаннє дослідження, опубліковане на
Міжнародна група вчених з Нідерландів, Норвегії та Швейцарії провела це дослідження. Керівником проекту був професор Парміндер Райн з Університету МакМастер, спеціаліст у галузі методів, фактичних даних та впливу досліджень у сфері охорони здоров'я.
У своєму дослідженні вчені використовували два методи оцінки, засновані на метилюванні ДНК, відомі як епігенетичний годинник. Ці методи використовуються для вивчення процесу старіння на клітинному рівні та визначення різниці між хронологічним та біологічним віком.
Результати аналізу свідчать у тому, що у швидкість старіння впливають різні несподівані чинники. По-перше, виявилося, що проживання у міських районах, де спостерігається значна нерівність у доступі до ресурсів та соціальних можливостей, впливає на процес старіння. По-друге, дослідження показало, що наявність симптомів депресії відіграє важливу роль. Ця залежність залишалася незмінною навіть після врахування факторів, таких як хронічні захворювання та шкідливі звички.
Слід зазначити, що депресивні симптоми у дослідженні вимірювалися за допомогою стандартної шкали депресії, що складалася з 10 пунктів. Вчені встановили, що ризик смерті збільшується на місяць із кожним балом збільшення оцінки депресивних симптомів. Дослідники припускають, що депресія спричиняє емоційний стрес, який може призвести до біологічного зносу організму та порушення регуляції фізіологічних систем людини. Це, своєю чергою, тягне у себе прискорене біологічне старіння.
У ході дослідження вчені проаналізували дані майже 1,5 тисячі людей віком від 45 до 85 років. Далі вони планують спостерігати за цією групою учасників протягом 20 років, щоб з'ясувати, чи ці наслідки можуть бути оборотними і чи існують механізми, які можуть вплинути на цей процес.
Нагадаємо, вчені розповіли про найкраще снодійне: що треба робити перед сном
Як повідомляв "Знай.uа", 3 причини, чому не можна відмовляти собі в поїданні шоколаду - більше користі, ніж ризику
Знай.ua писав, корисно для зубів, але небезпечно для організму: вчені попередили про згубні властивості зубної пасти