Багато країн різко та у великих обсягах почали вирощувати цибулю під впливом рекордних цін та високого попиту на цю культуру на ринках Європи та Азії.

Про це пишуть аналітики порталу EastFruit. Проте оптові ціни вже починають знижуватися, незважаючи на високий попит. При цьому, великий турецький постачальник ще не зняв заборону на експорт цибулі. Очікується, що у серпні у кількох регіонах розпочнеться велике збирання цибулі, для якої збільшили площі.

Вирощування цибулі, кадр з відео
Вирощування цибулі, кадр з відео

"Рівень попиту на цибулю не сильно залежить від цін, тому що цибулю неможливо замінити чимось іншим у споживанні. Також, навіть якщо цибуля коштує дешево, більше споживати її люди, як правило, не прагнуть", - зазначили аналітики.

Якщо цибулі над ринком занадто багато, вона може залишатися непроданим. З цієї причини аграрії та ритейлери до того, як окупанти захопили регіони країни, змушені були викидати партії овочів.

Популярні новини зараз
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

"Не виключено, що цей сценарій у 2023/24 роках ми побачимо в низці країн. Хоча в Україні, очевидно, його повторення буде малоймовірним, оскільки до 80% комерційного виробництва та зберігання цибулі було знищено російськими терористами", - прогнозують на EastFruit.

Ціни на цибулю. Фото: скрін youtube
Ціни на цибулю. Фото: скрін youtube

Варто зазначити, що наприкінці червня цибулю в середньому продають по 73,40 грн, при цьому вартість відрізняється залежно від вибору супермаркету, згідно з даними Мінфіну. Це означає, що ціни подолали психологічну позначку.

Нагадаємо, запаси найнижчі за 10 років, а ціни в рази вищі: в Україні дефіцит популярного фрукту