Чи вручатимуть українцям повістки за кордоном з липня – відповідь юриста
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНаразі чимало українців перебувають за кордоном, включаючи чоловіків. Стало відомо, чи мають право дипломатичні установи вручати таким особам повістки про заклик.
На це запитання відповів адвокат адвокатського об'єднання T&T Partners Владислав Юрчак. У постанові Кабміну №1487 йдеться про те, що дипломатичні відомства відповідають за ведення військового обліку українців, які залишили країну після початку війни.
Проте юрист однозначно заявив, що консульські установи за кордоном не мають права видавати військовозобов'язаним повістки.
500 гривень і навіть більше: у "Нафтогазі" розповіли, як отримати знижку на газ
Українці можуть отримати знижку на оплату блакитного палива у розмірі до 500 гривень та навіть більше. Що для цього потрібно зробити, пояснюється на офіційному сайті газопостачальної компанії "Нафтогаз".
У "Нафтогазі" заявили, що українці можуть скористатися реферальною програмою компанії. Тобто запросити друга, щоб той також став клієнтом компанії. Зробити це можна в особистому кабінеті, вибравши пункт "Запроси друга".
За кожну запрошену людину можна отримати 50 гривень, які використовуються як знижка на оплату послуг газопостачання. При цьому сума знижки може сягати 500 гривень і навіть більше, залежно від виконаної роботи.
Держлікслужба запустила моніторинг цін на препарати, які є найбільш популярними серед українців, за дорученням міністра охорони здоров'я.
Моніторитимуть населені пункти, де можливі спалахи інфекційних хвороб - Херсонська, Одеська та Миколаївська області. Про це повідомили на офіційному сайті МОЗ. На такий крок наважилися через те, що є ризик спекуляції на препарати.
Перевірятимуть ціни на 42 основних препарати, які користуються найбільшим попитом в аптеках. Вони призначені для лікування хвороб шлунково-кишкового тракту та інфекційних захворювань.
У Кривому Розі померла 22-річна Аліна Мухіна після операції зі збільшення грудей.
Про цю трагедію повідомляє ТСН.
Дівчині зробили операцію 13 червня та виписали з лікарні наступного дня. Мамопластика коштувала їй три тисячі євро.
Лікар не звернув увагу на те, що вона скаржилася на погане самопочуття та біль у грудях.
Після виписки Аліна зателефонувала хірургу, який робив операцію і повідомила про те, що стан після виписки не покращав.
Боятися чи радіти? Адвокат розповів, чи можуть закликати українців молодших 25 років
В Україні продовжується загальна мобілізація. На законодавчому рівні у державі знизили граничний вік призову на строкову службу з 27 до 25 років. У багатьох громадян виникає логічне питання - чи можуть мобілізувати чоловіка молодше 25 років.
Відповідь на це запитання надав український юрист, адвокат Богда Пересада.
За його словами, якщо чоловікові немає 25 років, і він має статус "призовника" – мобілізувати його без згоди не мають права, якщо ж статус "військовообов'язаний" – то мобілізувати його можуть.
Призов військовозобов'язаних під час мобілізації врегульовано Законами України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та "Про військовий обов'язок та військову службу".