Юристи порадили, як діяти, щоб не набути собі потім проблем, позичанням грошей родичам та друзям.

Гроші – ваша власність. Тож не соромтесь письмово укласти позику. Про це пишуть юристи на порталі "На пенсії".

Гроші. Фото: скрін youtube
Гроші. Фото: скрін youtube

Якщо ви позичаєте гроші у валюті, візьміть довідку з банку щодо офіційного курсу гривні до іноземної валюти, наданого Національним банком України станом на дату позики. Це допоможе вам визначитися, скільки ви можете отримати в гривні, якщо боржник саме так вирішить віддавати борг.

Обов’язково візьміть боргову розписку. Це основний документ, який підтвердить те, що ви позичали гроші. В ньому важливо вказати дату укладання розписки, дату повернення грошей, суму цифрами та прописом.

Популярні новини зараз
Пенсіонери отримають індивідуальні доплати до Нового року: кому скільки нарахують Увага для всіх, хто має газові плити: Газмережі терміново звернулися до українців через холоди Абоненти Vodafone залишаться без зв'язку: кому потрібно терміново замінити SIM-картку Нарешті вистачить на комуналку: пенсію рахуватимуть за новою формулою, на скільки збільшяться виплати
Показати ще

Гроші. Фото: Youtube
Гроші. Фото: Youtube

Усі нюанси позики прописуйте в розписці. Обов’язково вкажіть паспортні дані того, хто у вас позичає гроші і на яких умовах відбудеться повернення грошей.

Запросіть свідків або йдіть до нотаріуса. Письмова форма договору позики внаслідок його реального характеру є доказом не лише факту укладання договору.

Ви можете розпискою встановити розмір відсотків або інші умови позики. Договір позики є укладеним з моменту передачі грошей, про це обов’язково важливо вказати в розписці.

Розписка повинна обов'язково мати такі слова, як "боргова", "позичила", "позика", "заборгованість".

Нагадаємо, ми писали, що українці скаржаться на неможливість розблокувати кошти у ПриватБанку.

Як повідомляв "Знай.ua" НАБУ проводить обшуки у нардепки Людмили Марченко: допомагала ухилянтам тікати через "Шлях".

Також "Знай.ua" інформував, українцям розповіли як і хто визначає, що ліки потрібно відпускати за рецептом чи без нього.