Життя досить непередбачувана річ. Багато українців вимушено залишили свої оселі та вирушили шукати безпеку закордоном. Війна вже триває достатньо довгий період, і багато наших громадян цікавиться питанням, як отримати спадок на відстані, не повертаючись назад до України.

З цим питанням допомогла розібратися адвокат Оксана Духовна.

Спадщина. Фото Pexels
Спадщина. Фото Pexels

Юристка розповідає що в українців є така можливість, проте треба знати декілька нюансів.

Перший нюанс.

Оформлення спадщини зазвичай вимагає багато сил та часу та складається з декількох взаємопов'язаних етапів - прийняття спадщини та її оформлення.

Популярні новини зараз
Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Показати ще

Відповідно до ч. 2 ст. 1269 Цивільного кодексу України, заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.

Спадщина. Фото Pexels
Спадщина. Фото Pexels

Тобто заяву про прийняття спадщини потрібно буде оформити виключно особисто в країні перебування, а далі вказану заяву потрібно буде передати в Україну для відкриття спадкової справи та включення вас до переліку спадкоємців.

Для такої процедури в Україні вам буде потрібна довірена особа, яка буде відвідувати нотаріуса та збирати пакет необхідних документів.

Усі ці справи ви можете довірити юристу. Йому буде простіше зібрати й отримати більшість документів і зв'язатися з нотаріусом.

Другий нюанс

Вам потрібно буде обрати нотаріуса в межах потрібного нотаріального округу.

Юрист та питання спадщини. Фото: Youtube
Юрист та питання спадщини. Фото: Youtube

Адже нотаріус не вправі здійснювати нотаріальну діяльність за межами свого нотаріального округу.

Нотаріальний округ - територіальна одиниця, в межах якої нотаріус здійснює нотаріальну діяльність, і в межах якого знаходиться державна нотаріальна контора, в якій працює державний нотаріус, або робоче місце (контора) приватного нотаріуса.

Нотаріус до якого ви маєте намір звернутися, обов'язково повинен мати доступ до Спадкового реєстру та досвід у веденні спадкових справ.

Скрін, відео YouTube спадок
Скрін, відео YouTube спадок

Третій нюанс

При оформленні спадщини варто пам'ятати про дотримання строків. З 19 червня 2023 року парламент повернув довоєнний термін прийняття спадщини. Відтак, ви маєте право подати документи протягом 6 місяців.

Поновлення таких строків відбувається в разі їх пропуску лише в судовому порядку, і виключно за наявності поважних причин такого пропуску.

Раніше портал Знай повідомляв, чи потрібно знову подавати документи на субсидію: українцям розповіли, як зміниться допомога з травня 2023 року.

Також наш портал інформував, що українські пенсіонери з мінімалкою отримають солідну надбавку: хто перший у черзі на 70% "бонусів".