Для наших читачів, які стосуються отримання пенсійних виплат, є дуже важливі новини. Деякі українці працюють дуже відповідально, і навіть забувають, що мають законні дні для відпустки.

Українка з Одеси запитала у експертів газети "На пенсії", чи можна вимагати виплати за відпустку, яка не оформлялася.

Оформлення пенсії, скріншот: YouTube
Оформлення пенсії, скріншот: YouTube

Українка 17 років пропрацювала головою кооперативу, звільнилася з роботи за віком та хворобою з 1 січня 2023 року. У відпустці вона не була чотири роки. Зараз Емма Федорівна запитує: чи належить їй оплачувана відпустка. У кооперативі їй відповідають, що не належить.

При розірванні трудового договору з ініціативи працівника з причин, через які законодавство пов'язує надання певних пільг та переваг, запис про звільнення вноситься до трудової книжки із зазначенням цих причин. Днем звільнення вважається останній день роботи.

Популярні новини зараз
ТЦК заблокували водійські права: чи можна повернутися за кермо Не 3,5 і навіть не 4 грн за кВт: українцям назвали "справедливий" тариф на світло Доходи не потрібні, субсидію дадуть і так: українцям пояснили нюанс Уникнути повістки вже не вийде: ТЦК перевірятимуть українців за новими правилами
Показати ще

Оформлення пенсії, скріншот: YouTUbe
Оформлення пенсії, скріншот: YouTUbe

Відповідно до статті 24 Закону України "Про відпустку", у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки. При звільненні працівника виплата всіх сум, покладених йому від підприємства (організації), провадиться в день звільнення.

Якщо працівник у день звільнення не працював, зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги щодо розрахунку.

Про суми, нараховані та виплачені працівникові при звільненні, із зазначенням окремо кожного виду виплати (основна та додаткова заробітна плата, заохочувальні та компенсаційні виплати, інші виплати, на які працівник має право згідно з умовами трудового договору та відповідно до законодавства, у тому числі при звільнення), роботодавець повинен письмово повідомити працівника в день їх виплати.

Оформлення пенсії, скріншот: YouTube
Оформлення пенсії, скріншот: YouTube

У разі спору про розмір сум, нарахованих працівникові під час звільнення, роботодавець у будь-якому випадку повинен у визначений термін виплатити суму, що не оспорюється.

Таким чином, чинне законодавство покладає на кооператив, де ви працювали, здійснити повний розрахунок, виплатити всі суми. Якщо у вас є сумніви щодо нарахування вам розміру відпускних – звертайтеся до суду.

Ви також можете подати позов до суду, якщо всупереч нормам трудового законодавства вам не видано наказу про звільнення або трудову книжку оформлено неналежним чином.

Нагадаємо, українцям можуть припинити платити пенсії: як повернути виплати.

Раніше повідомлялося, що новонародженим українцям виплачують по 3 тисячі гривень: хто може розраховувати на додаткову допомогу.

Також, субсидії зможуть отримати підприємці: як нараховується державна допомога.