Через повномасштабне вторгення велика кількість компаніїй вимушена була скоротити кількість співробітників.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Однак це не єдина проблема, адже часто трапляються ситуації, коли роботодавці можуть затримувати заробітну плату, або взагалі її не виплачувати просто ссилаючись на важкі часи в компанії та воєнний стан.
Тож депутати знайшли рішення цієї проблеми та зареєстрували проект закону за №9510, який суттєво позилює відповідальність роботодавців, які затримують заробітну плату своїм працівникам.
Серед змін, які запропоновані, є такі:
- зобов’язати роботодавця, у разі затримки виплати заробітної плати на строк понад 15 календарних днів після закінчення місяця, за який здійснюється виплата, сплатити працівникові пеню в розмірі та на умовах, визначених трудовим або колективним договором, але не менше облікової ставки Національного банку України у розрахунку на рік за кожен день затримки, та виплатити всю суму заборгованості із заробітної плати та суму компенсації відповідно до Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати»;
- надати право працівнику тимчасово припинити виконання роботи у разі затримки виплати заробітної плати на строк понад 15 календарних днів.
У пояснювальній записці до законопроєкта зазначається, що наразі поглиблюється проблема із невиплатою зарплат. Точна статистика у період дії воєнного стану не оприлюднюється, але навіть до війни заборгованість перед працівниками, особливо комунальних підприємств, була чималою.
Нагадаємо, пільги на газ в Україні: кому належить отримати знижку.
Раніше повідомлялося, без цього документа не дозволяйте перевіряти лічильник газу: "накрутять" показники та випишуть штраф.
Також, дохід сім'ї не впливає: хто отримав право на велику знижку по комуналці.