Стало відомо про те, що тепер управління соціального страхування (ZUS) у зв'язку з новими правилами, які набули чинності у 2023 році, мають право на отримання конкретної інформації від польської прикордонної служби.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЧерез це вони володітимуть даними, зокрема щодо всієї історії перетину біженцем кордону між Україною та Польщею.
Тому українців легко можуть позбавити соціального статусу, якщо він залишав межі сусідньої країни більш ніж на 30 днів. Хоча, з іншого боку, наші
Польський омбудсмен через цю ситуацію вирішив виступити з роз'ясненням ситуації, поділившись також деякими порадами. Він зазначив, що при перетині польсько-українського кордону вимагайте у Прикордонної служби підтвердження перетину кордону у закордонних паспортах. Крім цього, при поверненні до Польщі перевіряйте свій статус у держреєстрах, зв'язуйтесь з управлінням ґміни та подавайте документи, що підтверджують перетин кордону, якщо у вас є якісь сумніви.
Ще, щоб не виникало жодних проблем при перетині кордону, щоразу, коли ви це робите, оновлюйте документи в Diia.pl. Якщо раптом ZUS відмовляється виплачувати соцвиплати, незважаючи на всі докази, спробуйте оскаржити це рішення, звернувшись до керівника установи, але не пізніше ніж за 14 днів з моменту його отримання.
Нагадаємо, переселенців, які отримують виплати від держави, попередили про зміни: що важливо знати
Як повідомляв "Знай.uа", військком "відмазав" 40 призовників: заплатить 3145 гривень штрафу
Знай.uа писав, клієнти скаржаться, що Monobank обмежує оплату за програмою єВідновлення: "Це змова великих мереж та банку"