До Успенського посту ще трохи більше 2 тижнів, але варто підготуватися вже зараз, щоб пройти його гідно, як належить християнинові.

У такі складні часи, як війна, саме віра в Бога допомагає не звернути з правильного шляху. З початку повномасштабного вторгнення росії на територію України ми бачимо, що Бог чує наші молитви, адже він, силами природи, показує росіянам те, наскільки вони неправі. Тому дотримання Успенського посту буде як ніколи доречним. Навіть незважаючи на те, що ви, наприклад, ніколи його не дотримувались.

Маковея, початок Успенського посту, кадр з відео
Маковея, початок Успенського посту, кадр з відео

Православні віруючі вступають до Успенського посту 14 серпня. Цей період завершиться святом Успіння Пресвятої Богородиці 28 серпня.

Період посту прийнято відбувати в тілесній та духовній помірності. Успенський піст триває два тижні і за суворістю поступається Великому. Піст встановлено, щоб розмірковувати над життям Пресвятої Богородиці, яка є взірцем смирення та лагідності.

Популярні новини зараз
По ваші лічильники скоро прийдуть: що потрібно зробити, якщо незнайомці вже на порозі "Працював усе життя, а користі - нуль": чи можуть українські пенсіонери продати свій стаж Крутіший за Audi та BMW: український преміум кар Leleka підкорив серця автолюбителів Отримали зарплату, зробили заначку та залишилися без грошей: українців попередили про неприємності вдома
Показати ще

Харчування в період Успенського посту передбачає відмову від м'ясних та молочних продуктів, риби, а також яєць. Дозволяються будь-які крупи, овочі, фрукти, горіхи, ягоди, гриби, макаронні вироби, хліб. З солодощів можна вживати мед, сухофрукти, пісну випічку.

Маковея, початок Успенського посту, кадр з відео
Маковея, початок Успенського посту, кадр з відео

А 19 серпня, на свято Преображення Господнього, можна вживати рибу. Слід врахувати, що пісне харчування кожен віруючий повинен узгоджувати зі своїм станом здоров'я, щоб піст не завдав шкоди організму.

Водночас священнослужителі наполягають на тому, що піст має бути не лише фізичним. Тому віряни повинні берегтися від гордині і жити, дотримуючись християнських чеснот.

Ікона Успіння Пресвятої Богородиці
Ікона Успіння Пресвятої Богородиці

Варто зазначити, що з 1 вересня 2023 року більшість християн України почнуть відзначати релігійні свята за новим календарем. Зокрема, Різдво святкуватимуть 25 грудня, а не 7 січня, день Святого Миколая 6 грудня, а не 19 грудня, Водохреща 6 січня, а не 18 січня. Водночас не зміниться дата святкування Великодня та деяких інших свят.

Нагадаємо, що чи зміняться дати Спасів у 2023 році: Яблучний, Медовий та Горіховий та їх традиції.

Раніше ми повідомляли, що з наступного року переходимо на новий календар: коли українці святкуватимуть три Спаси – Медовий, Яблучний та Горіховий.