У церковному календарі день присвячений пам'яті братів Бориса та Гліба. Інші назви свята: "Зажинки", "Борис-і-Гліб - встиг хліб", "Палікопна".

Зажинки, початок жнив - одне з найдавніших землеробських свят. Воно було приуроченио до певної дати, а залежав від часу дозрівання злаків. Дата зазвичай випадала на 24 липня (за старим стилем).

Саме в цей час була година хлібної стради, але щоб показати повагу святим, цього дня в поле не виходили. Хоча ще була прикмета, що в полі не треба виходити, бо врожай спалить блискавку. На початку серпня завжди були сильні грози.

Також цей час для збирання ягід їх заготовляють на зиму. Дозріває черемха і смородина, їх можна використовувати як ліки при застуді, хворобах шлунково-кишкового тракту або нервових розладах. Але робили і просто заготівлі у вигляді варення, компотів та сушених смаколиків. А якщо нанести ягоди на обличчя в розтертому вигляді, то є повір'я, що хлопці не зможуть відірвати від вас очей.

Популярні новини зараз
Українців штрафують за валюту: у кого можуть відібрати 20% заощаджень ТЦК вичищають села – йдуть до тих, хто слабший: військовий обурився несправедливістю мобілізації Відключення світла по-новому: українцям готують кардинальні зміни В ТЦК поставили крапку у питанні мобілізації 50-річних чоловіків: "Є директива..."
Показати ще

Ще заготовляли березові віники, їх використовували і лікування, і лазні. Дерева мають бути зі спадаючими гілками, молоді, але щоб ще не цвіли, листочки у них м'які, ніжні, а гілки – тонкі, прямі та довгі.

Жінки можуть ще провести легкий обряд від жіночих хвороб. Треба зварити зі смородини компот, додати святої води і випити залпом. Потім тричі перехреститись і легенько побити себе березовими гілками. Так можна вибити із себе різні недуги.

Можна ще провести ритуал від злиднів. Треба взяти гілочку смородини або черемхи з ягодами, перев'язати зеленою вовняною ниткою і промовити:

"Смородина з черемхою подружись, від злиднів моя сім'я спасись".

Потім до них клали трохи малинових ягід, кажучи при цьому: "Позбавте нас від крутої кручини, ягоди малини". Потім треба підсипати калину зі словами: "Як ви, ягідки, червоні на гілочках плодитеся, так і гроші в нашому домі оселитесь". Далі всі кладуть сушитися окремо від інших плодів: "Багатство, в дім приходь, злидні, геть". Заговорені ягоди та гілочки треба покласти біля ікони. По ягідці дайте з'їсти всім членам сім'ї, коли погіршується матеріальне становище. Ягоди не дають зайве, але на речі першої потреби гроші знайдуться.

Малина на ринку, фото Суспільне Тернопіль
Малина на ринку, фото Суспільне Тернопіль

Що не можна робити 6 серпня

Цього дня не можна виходити в поле і тим більше працювати там. Робити це не варто не тільки тому, що святі засмутяться, а й тому, що весь урожай може спалити блискавка. Також сьогодні не можна рубати ліс для будівництва, інакше люди, які живуть у будинку з нього, постійно будуть сваритись. Також, якщо у цей день жали солому, то з неї не можна було робити стріху, бо в хату потрапить блискавка або її знесе вітром.

блискавка, фото: NURPHOTO
блискавка, фото: NURPHOTO

Нагадаємо про Успенський пост-2023: головні правила на 2 тижні серпня, яких потрібно дотримуватися кожного християнина.

Раніше ми повідомляли, що викиньте чеки з гаманця: які предмети позбавляють грошей, прикмети з купюрами.

Також стало відомо, що українці одержують "листи щастя" з вимогою платити за світло наперед: "Протягом трьох днів".