У православному церковному календарі це день пам'яті двох мучеників – рідних братів Флора та Лавра.

Інші назви свята: "Флор та Лавр", "Фролів день", "Кінське свято", "Конівники". У цей день коней годували до повної ситості, на них не працювали, навіть на скачках не прийнято було сідлати коней.

В цей день наші предки поважали коней, їх пестували і доглядали за ними. Не можна на них працювати, бо вірять, що тоді коні захворіють і помруть через перенапруження. Коней потрібно помити в річці, вичісати гриви, хвости, можна навіть вплести яскраві стрічки. Крім того, їх треба погодувати сіном та вівсом, пустити попустувати на волі. А після купання їх треба окропити святою водою. Раніше для цього навіть запрошували священика.

Кінь в квартирі. Фото: Youtube
Кінь в квартирі. Фото: Youtube

Популярні новини зараз
Військовозобов'язаним дали час до 5 лютого: що треба встигнути Українці не підозрюють про наслідки: які пастки приховує "Національний кешбек" Помилка може дорого обійтися: що змінилося у правилах передачі показників лічильників газу Нарешті вистачить на комуналку: пенсію рахуватимуть за новою формулою, на скільки збільшяться виплати
Показати ще

Цього дня прийнято пекти фроли, спеціальне печиво, яке формою нагадують кінське копито. Його можна їсти самим і годувати коней, подавати гостям разом із трав'яним чаєм та молоком.

Є ще звичай давати коням випити срібної води, в неї насправді просто кидають срібну монетку, щоб коні нечисті не боялися. Така монета передається від батька до сина, а решту днів лежить під яслами.

Крім того, на Фрола не влаштовують звичайні скачки, можна лише без коней. Хоча це виглядає дуже смішно, але так справді робили: чоловіки вдавали, що сидять на коні і скачуть по всьому селі. А потім за традицією сідали за столи, їли та пили ячмінне пиво.

Хліб, випечений у цей день, також прикрашають підковою. А для жінок раніше починалися засідки: час, коли всі йшли до вдови та разом займалися рукоділлям. Так раніше було заведено.

А ще у Кінське свято робили амулети із підков для сімейного щастя. Потрібно взяти підкову, покласти її у воду, в якій перед цим розчиняють пару ложок солі і залишають настоятися на кілька годин. Потім її треба промити проточною водою, витерти та покласти на сонце. Коли підкова насичиться сонячною енергією, її можна повісити над дверима вхідними ріжками догори. Воду треба обов'язково вилити за брамою будинку. Однак, якщо сталася сварка, то треба повторити обряд.

Ще сьогодні, якщо знайдете підкову, то будете щасливі цілий рік. А якщо засолите сьогодні огірки, то вони будуть хрусткими та смачними.

Консервація огірків з гірчицею, скріншот
Консервація огірків з гірчицею, скріншот

Що не можна робити на 31 серпня

Якщо купувати сьогодні свиню, то можна втратити коня, бо приділяти час можна лише коням. Не сідлайте коней сьогодні, інакше за прикметою скоро поламаєте ногу. Також не слід палити траву, бо почнеться сильна пожежа. Якщо ви вирішите цього дня щось посіяти або посадити, то воно не дасть плодів, ви зберете лише бур'яни. Не беріть нічого в борг, особливо сіно, інакше весь день будете ходити в боржниках.

Нагадаємо, що скандалів із митницею поменшає? В Україні встановлюються нові правила ввезення гуманітарної допомоги.

Раніше ми повідомляли, що у Німеччині депутат видряпав на українських автомобілях свастику.