На привеликий жаль, Україна досі залишаеється країною з великою кількістю розлучень.

Ба більше, в нас чоловіки примудряються навіть не сплачувати аліменти для дитини, яку вони покинули. ДЛя цього є безліч відмоовок і виправдань в чоловічої статі і жінки часто не хочуть зайвих розбірок, тому не подають до суду. Також бувають ситуації, коли чоловік не має роботи (або працює неофіційно і каже що не має роботи) і жінка думає, що стягнути з нього аліменти неможливо, але це не так.

Аліменти, діти, школярі - фото Знай.ua
Аліменти, діти, школярі - фото Знай.ua

Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України, на батьків покладений обов’язок утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Якщо батьки не забезпечують на достатньому рівні утримання дитини або добровільно не виконують аліментний обов’язок за договором про сплату аліментів на дитину, то чинним законодавством передбачено примусове стягнення аліментів за рішенням суду.

Відсутність офіційних доходів у батьків не позбавляють їх від обов’язку утримувати неповнолітню дитину, а дають додаткові "пільги" при визначенні розміру та стягненні аліментів.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам готують доплати у жовтні, хто отримає Дружина старша на 10 років за батьків нареченого: пара з великою різницею у віці розповіла, як виживає - він нянчить її онуків Пенсійний фонд звернувся до українців: цей важливий нюанс має знати кожен Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно
Показати ще

Аліменти. Фото: Vcredite
Аліменти. Фото: Vcredite
Аліменти. Фото: Vcredite

Визначення розміру аліментів

Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із позовом про стягнення аліментів або заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі:

  • на одну дитину - однієї чверті;
  • на двох дітей - однієї третини;
  • на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.

Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Скрін, відео YouTube аліменти
Скрін, відео YouTube аліменти

Законом не передбачено звільнення платника аліментів від зобов’язання щомісячної сплати аліментів на утримання дитини в разі втрати роботи чи перебуванні в статусі безробітного.

Якщо аліменти не сплачуються за виконавчим документом, виконавець нараховує боржнику заборгованість зі сплати аліментів.

Статтею 195 Сімейного кодексу України передбачено, що заборгованість за аліментами, присудженими у частці від заробітку (доходу), визначається виходячи з фактичного заробітку (доходу), який платник аліментів одержував за час, протягом якого не провадилося їх стягнення, незалежно від того, одержано такий заробіток (дохід) в Україні чи за кордоном.

Якщо у боржника відсутні доходи й він не працює, поряд з тим у виконавця відсутні відомості про сплату аліментів, він нараховуватиме заборгованість, виходячи із середньої заробітної плати працівника для даної місцевості.

Якщо боржник перебуває на обліку в центрі зайнятості як безробітний і отримує допомогу по безробіттю, то з такої соціальної допомоги виконавцем стягуються присуджені аліменти.

Аліменти, фото Знай
Аліменти, фото Знай

За ухилення від сплати коштів на утримання дитини передбачені цивільна, адміністративна і кримінальна відповідальності, залежно від тяжкості проступку та величини заборгованості по аліментах. Зокрема, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) за несплату аліментів.

Законом України "Про виконавче провадження" передбачено штраф за несплату аліментів у відсотках від суми заборгованості:

  • понад 1 рік – 20%;
  • понад 2 роки – 30%;
  • понад 3 роки – 50%.

Нагадаємо, що можна залишитися без стажу або його значної частини: хто з українців в зоні ризику.

Раніше ми повідомляли, що пенсію не призначать: хто залишиться без виплат на старості років.