Багато українців ще до війни контролювали споживання комунальних послуг, особливо води. У Законі "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" саме зазначені дані норми споживання ресурсу на одну особу.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНаприклад, один українець рекомендовано повинен споживати не більше 4,5 кубічних метрів на місяць холодної води, а також 3 кубічні метри на місяць – гарячої, пише Новини.LIVE.
При цьому є показник, розрахований на добове споживання на одну особу, яка мешкає в будинку чи квартирі з водопроводом, каналізацією та централізованим гарячим водопостачанням. Норми ростуть, якщо в будинку проживає більше людей, що цілком логічно.
- на щоденний прийом душа – 20-30 літрів;
- приймання ванни (одноразові витрати) – 200 літрів;
- на змив води в унітазі – близько 200 літрів/добу;
- на вмивання, гоління та інші гігієнічні водні процедури – 200 літрів на тиждень;
- на побутові витрати (прання білизни, миття посуду, прибирання).
Тарифи на воду в Україні відрізняються залежно від регіону. Наприклад, найбільше платять мешканці Запоріжжя, де водопостачання коштує 25 гривень за куб. м, водовідведення – 40,51 гривні за куб. м. Тобто загалом тариф сягає 65,55 грн. куб. м.
Також у лідерах Умань із загальною ціною на водопостачання та водовідведення – 57,50 куб. м, а на третьому місці Дніпро – 53,66 куб. м. Менш 50 гривень за куб. м води платять українці у наступних містах:
- Київ – 41,136 грн/куб. м,
- Луцьк – 32,55 грн/куб. м,
- Полтава - 44,44 грн/куб. м,
- Хмельницький – 34,36 грн/куб. м,
- Чернівці – 32,97 грн/куб. м,
- Одеса – 35,16 грн/куб. м.
Нагадаємо, Гетьманцев хоче "виправити" податки: що зміниться для українців
Раніше ми писали про те, що неприємний подарунок під ялинку: експерти вважають, що підвищення тарифів на світ уже не за горами
Як повідомляв Знай.ua, перед опалювальним сезоном: у "Нафтогазі" підказали, як нараховується житлова субсидія