У цей день відзначають дуже важливе для православних християн свято, яке називається Стрітення Господнє.

Ця назва означає лише "зустріч", а знаменує собою саме зустріч Симеона Богоприймця і маленького Ісуса. Це сталося у Єрусалимському храмі. Але в народі була ще назва "Громниці".

Свята 15 лютого, фото: paranormalnost.ru
Свята 15 лютого, фото: paranormalnost.ru

Віруючі Православної церкви вважають, що вони можуть сьогодні зустрітися з Богом, тому дуже готуються до такого дня. Обов'язково слід сходити до церкви, починається служба з всеношного чування. А потім після служіння одержують свічки. Свічки за традицією у це велике свято запалюють, а їх зберігають протягом року та запалюють на час домашніх молитов.

Свічки з цього свята вважаються дуже сильними, можуть захистити сім'ю від бід та хвороб, будинок – від гніву стихії, людей – від пристріту, а врожай від граду. Намагаються зберегти ці свічки до наступного року, тому запалюють їх лише тоді, коли трапляється щось дуже страшне чи відповідальне. Зазвичай їх запалюють під час пологів, під час пожежі, якщо настав напад епілепсії або якщо якась людина пішла з життя.

Популярні новини зараз
Військовозобов'язаним дали час до 5 лютого: що треба встигнути Українці не підозрюють про наслідки: які пастки приховує "Національний кешбек" Нарешті вистачить на комуналку: пенсію рахуватимуть за новою формулою, на скільки збільшяться виплати Порошенко в Штатах шкодить Україні: дратує республіканців нагадуванням, як «зливав» Трампа на користь Гіларі Клінтон, - експерт
Показати ще

Також слід принести із храму воду. Її попередньо збирають із бурульок, які капали цього дня, а потім освячують у церкві. Однак цього року нам не пощастило з бурульками. Але така вода може зцілювати фізичні та духовні хвороби, захистити від поранень воїнів, нею кроплять вулики перед збиранням меду.

Свята 15 лютого, фото: obozrevatel
Свята 15 лютого, фото: obozrevatel

Хоча існує безліч різних народних обрядів і навіть церковних ритуалів, але найголовніше цього дня – піти до храму, сповідатися та причаститися, помолитися Господу та Богоматері за себе, за рідних та за свою країну.

Раніше ще давали овес курам, щоб вони несли гарні та смачні яйця, а худобу потрібно було обов'язково вигнати у загін із хліва. Добре сьогодні перевіряти насіння, яке з них хороше і зійдуть, а яке порожнє. Можна навіть побілити дерева, якщо погода дозволяє. Але все це потрібно робити лише до обіду.

Так як для наших предків це був навіть день зустрічі весни та зими, то пекли млинці, які символізували Сонце і співали йому пісні. Весну зустрічали, загадували бажання і намагалися в жодному разі не сумувати.

Млинці, Масляна, фото: Знай.ua
Млинці, Масляна, фото: Знай.ua

Оскільки Стрітення Господнє - це велике свято, то цього дня є низка суворих заборон. Що сьогодні не можна робити:

  • не можна займатися важкою працею;
  • рукоділництво;
  • рубати дерева, працювати на городі;
  • виносити сміття.

Забороняється сумувати, засмучуватися, впадати у відчай, зловживати алкоголем.

Нагадаємо, що Великдень у 2024 буде пізнім , а значить і Масляну треба почекати: дати свята та головні традиції.

Раніше ми повідомляли про 2 молитви, щоб ваш Ангел-Хранитель вас почув: для захисту та здоров'я.