Корнилля вважається народним святом, а православ'ї це день пам'яті священномученика Корнилія Сотника.

Також день називали "Корнилій" або "Корнилів день". На Русі вірили, що це останній теплий день.

Ще сьогодні відзначають оновлення храму Воскресіння Христового Єрусалиму та передсвята Воздвиження Чесного та Животворного Хреста Господнього.

У народі було прийнято збирати всі кореневі овочі: редьку, хрін, моркву та брукву, але ріпу прибирали тільки на Воздвиження. Робили це, бо земля вже настільки холодна, що коренеплоди не тільки не ростуть далі, а й можуть зіпсуватися через мороз. А ось редька ще може спокійно залишитися, на відміну від інших. І з зібраних овочів готували різні страви.

Популярні новини зараз
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Росія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада: посольство США застерегло всіх Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

На ріпі ще ворожили на сімейні стосунки. Якщо вона росте пузатою і золотистою, то в будинку пануватиме взаєморозуміння та благодать. Репою обов'язково треба погодувати дітей до 9-ти років, тоді вони виростуть розумними та розважливими. А молодятам слід їсти ріпу вдвох із медом, щоб отримати сімейне щастя.

Проте були й заборони цього дня. У жодному разі не можна грати весілля і свататися, бо такий шлюб буде надто невдалим. А дівчатам не треба гадати на дзеркалі. Якщо станеться так, що дзеркало розіб'ється, то дівчина до кінця життя буде нещасною як у шлюбі, так і просто в коханні.

Ще є повір'я, що сьогодні відлітають у теплі краї останні граки. Якщо побачите їх, помахайте та попросіть, щоб вони забрали всі нещастя з собою, а коли повертатимуться, щоб принесли вам радість та удачу.

Цей день чудово підходить для різних ритуалів та обрядів для щасливої ​​дороги. Можна зробити так, щоб у дорозі не зустріли ворогів. Для цього підперезайтеся білою мотузкою, підіть у храм, вистійте службу, потім ідіть і не давайте нікому милостині. Також не варто ні з ким розмовляти. Коли переступіть поріг будинку три рази сплюньте через ліве плече і зніміть мотузку зі словами: "Тобій, мотузочка, пояс обмотав(ла), дорогу щасливу замовив(а). Допоможи, від ворогів мене в дорозі огорожі. Амінь" . Мотузку потім треба збризкати святою водою і покласти в таємне місце, де вона повинна лежати до потрібного часу.

Жінка за кермом автобуса. Фото: скрін you tube
Жінка за кермом автобуса. Фото: скрін you tube

Що не можна робити 13 вересня

13 вересня, як і в інший день, Церква не схвалює сварок, лихослів'я, пліток, наклепу, засудження, а також виступає проти заздрості, жадібності, помсти, розпачу. Не можна відмовляти тим, хто просить допомоги.

Народні прикмети дня не радять робити прибирання в будинку, намічати та виконувати важливі справи у першій половині дня.