Хелловін, або Геловін, – це популярне свято, яке відзначають наприкінці жовтня. Воно вважається найстрашнішим, адже за повір'ями саме тоді нечисть намагається налякати людей. Попри це, святкування часто перетворюється на веселощі.

Хеллоуїн, фото: скріншот
Хеллоуїн, фото: скріншот

Хелловін бере свій початок у стародавніх кельтів Ірландії та Шотландії, які вірили, що в цей день духи померлих потрапляють на землю, про це пише Уніан. Щоб захиститися від них, люди переодягалися у страшні костюми, щоб зійти за "своїх".

Традиційно Хелловін відзначають у ніч із 31 жовтня на 1 листопада. У цей час багато людей переодягаються у костюми привидів, відьом або відомих персонажів, а діти ходять від будинку до будинку, випрошуючи солодощі. Основним символом свята є світильник Джека – гарбуз із вирізаним обличчям та свічкою всередині.

Гелловін, привид, зображення: Pinterest
Гелловін, привид, зображення: Pinterest

Популярні новини зараз
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві "Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Показати ще

Заборони свята включають заборону пускати в будинок чорного кота, вбивати павуків, залишати білизну на ніч, а також відчиняти двері чи вікна, щоб уникнути впливу нечисті.

Церква не підтримує Хелловін, вважаючи його спотворенням духовних цінностей, тоді як психологи вважають його чудовою нагодою для боротьби зі своїми страхами та виплеску емоцій.

Нагадаємо, новий 2025 рік: особливості символу року та як задобрити Зелену Дерев'яну Змію

Раніше ми писали про те, що Гелловін-2023 наближається: невідома історія свята та традиції

Крім того, Знай.ua повідомляв, не лише проти людей допоможуть: чоловік зміг відбитися від двох ведмедів, знаючи карате