В осінньо-зимовий день можна забезпечити вдома тепло і затишок, і при цьому не отримати "космічні" рахунки за опалення або газ. Про декілька хитрощів на опалювальний сезон, про які варто знати українцям, розповіли у Мінреінтеграції.

Втрата тепла – головна проблема, з якою стикаються українці в осінньо-зимовий період. Якщо вирішити її, то температура в житлі може бути на кілька градусів вище за тих самих витрат на газ або централізоване опалення.

Платіжки за опалення. Фото: скрін youtube
Платіжки за опалення. Фото: скрін youtube

Так, українцям радять заклеїти щілини у вікнах звичайним скотчем, паперовими смужками чи поролоном. Утеплити варто і вхідні двері. Такі нехитрі маніпуляції дозволять підвищити температуру у квартирі приблизно на 2-3 градуси.

Також слід врахувати, що взимку на скло йде близько 8-15% тепла, тому вікна рекомендується зашторити, але таким чином, щоб не прикрити батареї, наприклад використовувати жалюзі або короткі штори.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

Опалення. Фото: скрін youtube
Опалення. Фото: скрін youtube

Ще варто забезпечити простір у радіаторів опалення - це дозволить теплу вільно розповсюджуватись по кімнаті. Якщо на радіаторах встановлені декоративні панелі, їх слід зняти, оскільки вони знижують ефективність на 20%.

Знизити витік теплого повітря допоможе встановлення спеціальних дверцят або регульованих решіток на вентиляційні отвори в квартирі.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, "Нафтогаз" дав рекомендації власникам газових котлів: рахунки стануть відчутно меншими.

Також наш портал інформував, українцям пригрозили збільшеними рахунками: ігнорування підготовки до опалювального сезону дорого обійдеться.

Крім того, ми писали, грошова допомога на дрова та вугілля: як отримати виплати на зиму.