Електричні повітронагрівачі, або як їх ще називають – "дуйки", стануть справжнім порятунком для багатьох, хто хоче зігрітися в холодну пору року. Ці пристрої ідеально підходять для квартир, будинків та навіть невеликих офісів.

Вони працюють за простим принципом: електрика нагріває спіраль, а вентилятор жене тепле повітря до приміщення. А якщо потрібно перенести обігрівач, це не проблема – просто вставте його в розетку і вперед.

Тепловентилятор / фото: Pinterest
Тепловентилятор / фото: Pinterest

Як це все працює? Просто, якщо вірити Netatmo. Усередині повітронагрівача знаходиться резистивна нагрівальна спіраль. Коли ви вмикаєте пристрій, повітря проходить повз цю спіраль, нагрівається і видувається в кімнату. Все це відбувається лише за лічені хвилини.

Розміри цих обігрівачів варіюються від компактних моделей для маленьких кімнат до великих промислових пристроїв, здатних обігріти цілі фабрики. Компактні "дуйки" чудово підходять для використання в домашніх умовах: вони швидко нагрівають повітря та легко переміщаються з місця на місце.

Популярні новини зараз
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ Гороскоп на тиждень 4-10 листопада для всіх знаків Зодіаку: пригоди Овнів, лікарні Близнюків та пік Скорпіонів "Подарунки" під ялинку вже готові: з 1 січня подорожчає комуналка Рахунки за електроенергію: у YASNO закликали оплачувати по-новому
Показати ще

І найголовніше – для роботи їм не потрібне паливо, тож ніякої зайвої вентиляції. Але будьте обережні – не варто ставити їх у таких місцях, як туалети або душові.

Тепловентилятор / фото: Pinterest
Тепловентилятор / фото: Pinterest

Тепер про плюси та мінуси

Головна перевага "дуйок" у тому, що вони дуже швидко зігрівають повітря – набагато швидше, ніж інші обігрівачі. Кімнату до комфортних 20 градусів можна довести за кілька хвилин. Вони також доступні за ціною, і багато моделей обладнано системами термостатичного керування, щоб ви могли регулювати температуру.

Серед недоліків варто відзначити, що вони шумлять під час роботи і можуть швидко охолонути, якщо їх вимкнути. Вони не підійдуть для обігріву великих або відкритих просторів, можуть знизити рівень вологості в приміщенні.

Тож якщо у вас уже низька вологість, "дуйка" може не стати найкращим вибором. Крім того, алергікам варто бути обережними: такі обігрівачі можуть піднімати пил у повітря.

Важливо пам'ятати, що хоча електричні тепловентилятори безпечні, їх не варто залишати включеними на тривалий час. Більшість моделей оснащені захисними функціями, щоб уникнути перегріву. Наприклад, пристрої з металевим корпусом вважаються надійнішими, ніж пластикові.

Якщо говорити про ціни в Україні, то "дуйки" коштують від 265 до 2000 грн і вище, залежно від функцій.

Нагадаємо, опалювальний сезон розпочався, а тепла немає: що робити з холодними батареями

Раніше ми писали, експерт показав на реальному прикладі, як скоротити витрати на опалення цієї зими

Крім того, Знай.ua повідомляв, українцям може загрожувати космічне подорожчання до 25 гривень за кубометр газу: "І це не межа"