Учитель Артур Пройдаков говорить, що "лагідна українізація" в мовному питанні вже не має такого ефекту, як раніше, і потребує оновленого підходу. За його словами, сьогодні важливо не лише підтримувати тих, хто хоче перейти на українську, але й забезпечити високоякісний контент, який би заохочував це.

Пройдаков також підкреслює важливість дотримання мовного законодавства, особливо в офіційних сферах, таких як обслуговування та представництво держави.

Кав'ярня, скріншот: YouTube
Кав'ярня, скріншот: YouTube

Учитель звертає увагу на те, що хоча українська мова в Україні викликає чимало суперечок, а російська залишається мовою побутового спілкування для багатьох, законодавче регулювання української важливе. Він зізнається, що ще у 2021 році, коли виграв премію Global Teacher Prize Ukraine, "лагідна українізація" була актуальною. Однак зараз її треба вдосконалити, щоб м’яко допомагати людям переходити на українську без агресії, але в межах законодавства.

Українці, Київ, осінь, фото із соцмереж
Українці, Київ, осінь, фото із соцмереж

Популярні новини зараз
За лічені хвилини: Міноборони готує нововвведення для мобілізації Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ Чоловіків випускатимуть за кордон за новими правилами: що зміниться з листопада Про платіжки можна не хвилюватись: українці отримають допомогу на газове опалення
Показати ще

Пройдаков зауважує, що якісний україномовний контент, як-от книги, онлайн-курси, відео на YouTube, допоможе тим, хто хоче перейти на українську, але не знає, з чого почати. Він також підтримує мовного омбудсмена Тараса Кременя, який зазначив, що штрафи за порушення мовного закону поки що виписують рідко, і це показує, що або ситуація дуже хороша, або контроль слабкий.

Тарас Кремінь, скріншот відео
Тарас Кремінь, скріншот відео

Артур Пройдаков наголошує, що в побуті складно змусити всіх перейти на українську. Але популяризація мови через приклади відомих людей, які свідомо перейшли на українську — таких, як Дорофєєва, Дантес, Птушкін, — може надихнути інших. Важливо, щоб люди не боялися переходу, адже більшість готова підтримати цей процес.

Раніше ми повідомляли, окупанти знущаються з українських дітей навіть морально, замість історії біографія путіна.

На україномовних дітей тиснуть у київській школі- детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, термоядерні шахеди стануть ще смертоноснішими, термобаричні дрони руйнують не лише будівлі, а й внутрішні органи людей.