В Україні допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованим особам у вигляді виплат, що залежать від середньої заробітної плати та страхового стажу. Як повідомило Північно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці, працівники з страховим стажем понад вісім років отримують 100% середньої зарплати під час хвороби.

Ті, чий страховий стаж становить від п'яти до восьми років, можуть розраховувати на 70% середньої заробітної плати. Для працівників зі страховим стажем від трьох до п'яти років виплати становлять 60%, а при стажі до трьох років — 50% середньої заробітної плати, пише Today.

Таблиця: як визначити страховий стаж, скрін
Таблиця: як визначити страховий стаж, скрін

Якщо страховий стаж за рік до хвороби менше шести місяців, лікарняні виплачуються на основі зарплати, але не можуть перевищувати розрахунок з мінімальної зарплати.

Для отримання допомоги потрібно медичний висновок від лікаря. Виплати не надаються, якщо травма або хвороба сталися через злочин, симуляцію, під час арешту чи примусового лікування, а також при порушенні режиму лікування.

Популярні новини зараз
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання "Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Лікарняні. Фото: скрін youtube
Лікарняні. Фото: скрін youtube

В умовах війни громадяни з симптомами коронавірусу, грипу чи ГРВІ можуть отримати лікарняний онлайн. Він видається на 5 днів, а продовження можливе тільки через лікаря.

Для цього потрібно зв’язатися з лікарем, який оформить висновок, і пацієнт отримає SMS із номером лікарняного. Цю інформацію слід передати роботодавцю, вона зберігається на порталі Пенсійного фонду України.

Нагадаємо, мама-2024: як вибрати пологовий будинок і що входить у безкоштовні послуги

Раніше ми писали про те, що лікарняний у розмірі 100% від зарплати: кому належать такі привілеї

Крім того, Знай.ua повідомляв, мають право на допомогу: українцям нагадали, кому можуть виплатити гроші