На тлі зими, що наближається, яка обіцяє бути однією з найсуворіших за останні роки, Верховна Рада вирішила прийняти законопроєкт №9665 , який робить зберігання дров без документів справжнім злочином. І хоча мета начебто шляхетна – боротьба з незаконною вирубкою лісів та приведення законодавства до європейських стандартів – на практиці закон вийшов, м'яко кажучи, невдалим.

Що нового вводить цей закон? По-перше, тепер за перевезення, зберігання та продаж деревини без документів можна отримати штраф від 510 до 5100 грн, а якщо ви повторно попалися на цьому протягом року – від 1360 до 15300 грн. І це лише за адміністративне правопорушення!

Про це стало відомо завдяки Центру дослідження законодавства України.

Дрова / фото: Pixabay
Дрова / фото: Pixabay

Проблема у тому, що у селах, де дрова купуються на опалення, ніхто зазвичай не видає жодних документів. Вам привезуть дрова, ви сплатите і все – жодних розписок та підтверджень. А якщо ви, наприклад, самі заготовили дрова на своїй ділянці, то теж ризикуєте отримати штраф за "зберігання деревини".

Популярні новини зараз
"Бусифікація" обертається провалом: нардепка вимагає зупинити силову мобілізацію Відстрочка від мобілізації без візиту до ТЦК: кому дали унікальний шанс Військовозобов'язаним дали час до 5 лютого: що треба встигнути Українці отримують штрафи за паспорти: кому загрожують несподівані витрати
Показати ще

А от водії, які возять деревину без документів, можуть поплатитись навіть за невеликі обсяги.

Було б логічно карати лише за збут деревини без документів, але народні депутати, схоже, не дійшли такої простої думки. Тепер чиновники отримали можливість звітувати про боротьбу з незаконною вирубкою, просто складаючи протоколи на місцевих жителів – у кожному селі дрова точно знайдуться.

Дрова, піч / фото: Pixabay
Дрова, піч / фото: Pixabay

Але це ще не все! Законопроєкт також запроваджує кримінальну відповідальність. Якщо ви перевезли або зберігали дрова без документів у "значному розмірі", це може призвести до штрафу 34 000 грн або навіть тюремного строку до 3 років. А якщо це повториться або буде зроблено групою, то штраф може сягнути 170 000 грн , а термін – до 7 років.

Під "значним" розміром розуміється деревина вартістю понад 30 280 грн, що досить легко досягти, якщо у вас є дрова для опалення.

Для довідки у Хмельницькій області ціни на дрова коливаються від 913 грн за неколоті та не сушені дрова до 2649 грн за колоті та сушені. Так що, збираючи дрова на зиму, не забудьте перевірити, чи є у вас документи, інакше опалення може коштувати вам дорожче, ніж ви думали!

Нагадаємо, нова система балів змусить деяких українців голодувати на старості

Раніше ми писали про те, що будинок стане теплішим, а платіжки не зміняться: кілька хитрощів на опалювальний сезон

Крім того, Знай.ua повідомляв, власників квартир з індивідуальним опаленням зобов'яжуть платити за загальні витрати будинку