Якщо вас викликали як свідка у кримінальній справі, важливо знати свої права та обов’язки. Зазвичай це може статися, якщо ви стали очевидцем події або володієте інформацією, яка важлива для розгляду справи.

У такій ситуації ви маєте чесно відповідати на всі запитання, які можуть поставити правоохоронці- пише Департамент правового забеспечення Дніпровської міської ради.

Хто може стати свідком

Свідком може бути будь-яка людина, незалежно від віку, релігії, професії чи соціального статусу. Важливо, що свідчення не залежить від статусу чи становища особи.

Людина, яка молиться. Фото: freepik
Людина, яка молиться. Фото: freepik

Популярні новини зараз
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня "Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Коли можна відмовитися давати показання

Свідок має право відмовитися від показань у певних випадках, наприклад:

  • Якщо свідчення можуть завдати шкоди самому свідкові чи його близьким родичам.
  • Якщо інформація пов’язана з професійною таємницею (наприклад, лікарською або таємницею сповіді).

Права свідка

Кожен свідок має право:

  • Знати, чому його викликають на допит і в якій справі.
  • Користуватися послугами адвоката.
  • Отримати компенсацію за витрати, пов’язані з явкою на допит.

Основні обов’язки свідка

Свідок зобов’язаний з’явитися на виклик до суду, слідчого або прокурора та дати правдиві свідчення. Якщо свідок навмисно ухиляється від явки, на нього може бути накладений штраф від 51 до 136 грн. За надання неправдивих свідчень передбачена кримінальна відповідальність, яка може включати виправні роботи або навіть обмеження волі до двох років.

В'язниця / фото: Pixabay
В'язниця / фото: Pixabay

Як поводитись, якщо ви не впевнені в деталях

Під час допиту рекомендується дотримуватися правдивості та точно висловлюватися тільки про ті факти, які вам відомі. Якщо ви чогось не пам'ятаєте або не впевнені, краще прямо про це сказати. Здогадки та припущення краще уникати.

Що потрібно знати про процедуру допиту

Закон забороняє проводити допити в нічний час (з 22:00 до 6:00), за винятком невідкладних випадків. Безперервний допит не повинен тривати понад дві години, а загальна тривалість допиту не може перевищувати восьми годин на день.

Правоохоронці, фото з вільних джерел
Правоохоронці, фото з вільних джерел

Чому важливо уважно читати протокол

Перед підписанням протоколу уважно перевірте його зміст. Якщо виявите неточності, повідомте про це слідчому, який зобов'язаний внести коригування. Якщо слідчий відмовляється вносити зміни, ви можете вказати свої зауваження наприкінці протоколу.

Для отримання консультацій з юридичних питань можна звернутися на безкоштовну гарячу лінію системи БПД за номером: 0 800 213 103.

Раніше ми повідомляли, новий закон про дрова загрожує сільським мешканцям в'язницею.

Як переоформити нерухомість- детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, чи може перелом врятувати від мобілізації?