Можливості фінансового зростання громад лежать буквально під ногами – у тому землі, особливо сільськогосподарської. Про це нагадав заступник міністра аграрної політики та цифрового розвитку України Денис Башлик. У блозі для Liga.net він сказав, що прибутки від землі вже відіграють велику роль у бюджеті багатьох територіальних громад.

З 2021 року оренда комунальних земель тепер проходить тільки через Prozorro. Продажі – електронні аукціони, які зробили процес більш прозорим та прибутковим. З того часу вже передано в оренду майже 80 тисяч гектарів, що щороку приносить громадам 674,8 млн. грн.

Поле, сільське господарство / фото: Pixabay
Поле, сільське господарство / фото: Pixabay

За останній рік доходи громад від сільгоспземель зросли на 15% і нині земля становить 14% від усіх податкових надходжень.

"Тут є своя ложка дьогтю – цей показник міг би бути ще більшим, – говорить Башлик. "Однак більшість надходжень громад від оренди сільгоспземель досі припадає на договори оренди, які укладалися або за старою процедурою офлайн- аукціонів, або за прямими договорами. Тобто за умови, якби вся комунальна земля, яка передавалася в оренду з 2015 року, проходила б через Prozorro. Продажі, громади отримували додатково $64,5 млн до своїх бюджетів щороку."

Популярні новини зараз
Відстрочка від мобілізації без візиту до ТЦК: кому дали унікальний шанс Стосується всіх одержувачів пенсій: українцям дали 30 днів на явку до ПФУ Українці отримують штрафи за паспорти: кому загрожують несподівані витрати Порошенко в Штатах шкодить Україні: дратує республіканців нагадуванням, як «зливав» Трампа на користь Гіларі Клінтон, - експерт
Показати ще

Поле, сільське господарство / фото: Pixabay
Поле, сільське господарство / фото: Pixabay

Заступник міністра вказав і на інші можливості для збільшення доходів: від активнішої реєстрації ділянок у кадастрі (що може принести до 10 млрд грн) до «формалізації» землі через Державний аграрний реєстр, де вже вдалося вивести з тіньового обороту близько 3,36 млн га.

Окремо він наголосив на важливості гуманітарного розмінування щоб повернути безпечне землекористування на забруднені вибухонебезпечними об'єктами території, особливо у регіонах, що постраждали від війни.

"Це поле для роздумів громад, адже ці кошти – це відновлення, нові укриття, садки, школи та лікарні, вуличне освітлення", – підсумував Башлик.

Нагадаємо, українцям дали більше часу на оформлення земельних часток

Раніше ми писали про те, що землян готують до інопланетян: розшифрований таємничий сигнал з марсіанського зонда

Крім того, Знай.ua повідомляв, хризантеми буде цвісти довше, ніж у сусідів: як досягти цього за допомогою простої процедури