Другий термін Дональда Трампа може суттєво змінити економічну політику США. Перш за все, це торкнеться торговельних відносин, зокрема з Китаєм.

Очікується, що Трамп зосередиться на тарифах і санкціях, щоб обмежити імпорт і захистити стратегічно важливі галузі, як-от видобуток рідкоземельних металів для мікрочипів, пише Мінфін.

Тарифи та торгівля- чого чекати?
Адміністрація Трампа, ймовірно, знову підвищить тарифи на китайські товари, можливо, до 60%. Також розглядаються нові податки на імпорт із Європи, наприклад, на автомобілі. Це може спричинити зростання цін у США, але водночас стимулювати розвиток внутрішнього виробництва. Утім, універсальні тарифи здатні викликати інфляційний стрибок, бо імпортери перекладуть витрати на споживачів.

Гроші євро. Фото: скрін Youtube
Гроші євро. Фото: скрін Youtube

Скорочення податків і "зелена" енергетика.
Трамп планує знизити корпоративний податок із 21% до 15%, що має підтримати бізнес. Водночас його політика орієнтована на розвиток традиційних енергоресурсів. Президент хоче зняти обмеження на видобуток нафти й газу, скасувати субсидії на "зелену" енергетику та спростити будівництво нових електростанцій.

Популярні новини зараз
Пенсіонери мають довести, що ще живі: у ПФУ дали час до кінця грудні, інакше залишать без грошей Гороскоп на 12 грудня для всіх знаків Зодіаку: як у четвер встигнути все Не вистачатиме навіть на харчування: з якою зарплатою українці будуть жебракувати на пенсії ТЦК вичищають села – йдуть до тих, хто слабший: військовий обурився несправедливістю мобілізації
Показати ще

Сонячна електростанція / фото: Pinterest
Сонячна електростанція / фото: Pinterest

Що це означає для світу?
Рішення США можуть вплинути на глобальну торгівлю та економіку. Наприклад, у Китаї та інших азійських країнах тарифи США можуть викликати дефляцію через зниження попиту. У самих США вони ризикують стати причиною інфляційного тиску. Крім того, дерегулювання в сферах енергетики та криптовалют може стимулювати певні сектори економіки.

Чи можливий повтор кризи?
Інфляційна політика Трампа викликає побоювання серед аналітиків. Зростання витрат і глобальна напруженість можуть створити ризики для економіки. Згадаймо кризу 1980-х років, коли неправильні рішення призвели до рецесії. Сподіваємося, що історія цього разу не повториться.

Жінка, яка тримає пустий гаманець
Жінка, яка тримає пустий гаманець

Раніше ми повідомляли, Олександр Мусієнко заявив, що Байден дає Трампу козирі: "Україна завдає ударів у відповідь".

Це просто відлуння ще старої риторики Трампа, - Олексій Кущ про торгову війну з ЄС - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, Ердоган списав мирний план Трампа, щоб бути посередником у переговорах: думка експерта.