Щорічно перед Великоднем віруючі постять 48 днів, щоб підготувати тіло та душу до світлого свята. Цей період називається Великий піст і має багато народних традицій.

2025 року Великий піст розпочався 3 березня і закінчиться 19 квітня, а 20 квітня українці зустрічатимуть Великдень.

Деяким людям не рекомендується дотримуватися посту. До таких відносяться: діти, вагітні або годуючі жінки, військові, а також страждають на тяжкі захворювання. Крім того, всім, хто планує дотримуватися посту, рекомендують проконсультуватися з лікарем.

Для того щоб душею і тілом відчути радість і святість від їжі, вона повинна бути простою, але при цьому різноманітною. У Великий піст заборонено зловживати сіллю, цукром та прянощами. Під час його проведення слід надати перевагу їжі, приготовленій на пару. Проте не всім варто обмежувати себе у вживанні м'яса – дітям до восьми років, а також людям похилого віку не можна від нього відмовлятися.

Популярні новини зараз
Замість субсидій оформлятимемо кредити: українцям готують нові тарифи В Україні вводять колективну відповідальність: єдине житло відберуть через борги родичів Пенсіонерам виплатять майже на 4000: старенькі гарантовано отримають гроші На руки не дадуть, але можна отоварити: пенсіонери отримають додаткову тисячу гривень – на що дозволять витратити
Показати ще

Пісні страви

Дуже важливо під час посту вживати оптимальну для організму кількість води. Крім того, слід пам'ятати, що повноцінний і здоровий сон дуже допомагає впоратися з денними проблемами та випробуваннями. Особливо це актуально навесні, коли збільшується тривалість світлового дня після зими.

Богослужіння в церкві

Нагадаємо, що можна і не можна їсти у Великий піст: відповіді на найпопулярніші питання, все про каву, мед та алкоголь.

Раніше ми повідомляли про Великий піст 2025: харчування по днях, коли буде Вербна неділя, Страсний тиждень та Лазарєва субота.