Щорічно перед Великоднем віруючі постять 48 днів, щоб підготувати тіло та душу до світлого свята. Цей період називається Великий піст і має багато народних традицій.

2025 року Великий піст розпочався 3 березня і закінчиться 19 квітня, а 20 квітня українці зустрічатимуть Великдень.

Деяким людям не рекомендується дотримуватися посту. До таких відносяться: діти, вагітні або годуючі жінки, військові, а також страждають на тяжкі захворювання. Крім того, всім, хто планує дотримуватися посту, рекомендують проконсультуватися з лікарем.

Для того щоб душею і тілом відчути радість і святість від їжі, вона повинна бути простою, але при цьому різноманітною. У Великий піст заборонено зловживати сіллю, цукром та прянощами. Під час його проведення слід надати перевагу їжі, приготовленій на пару. Проте не всім варто обмежувати себе у вживанні м'яса – дітям до восьми років, а також людям похилого віку не можна від нього відмовлятися.

Популярні новини зараз
Мобілізація з 18 років: хто попаде під особливу увагу ТЦК Індексація "вкрала" надбавки: хто з пенсіонерів втратить щомісячні доплати Тривожні дзвіночки: що потрібно перевірити в будинку, якщо раптово збільшились рахунки за газ Головне за 22 березня: скасування мобілізації, нові тарифи на воду, обман від lifecell та позбавлення відстрочки
Показати ще

Пісні страви

Дуже важливо під час посту вживати оптимальну для організму кількість води. Крім того, слід пам'ятати, що повноцінний і здоровий сон дуже допомагає впоратися з денними проблемами та випробуваннями. Особливо це актуально навесні, коли збільшується тривалість світлового дня після зими.

Богослужіння в церкві

Нагадаємо, що можна і не можна їсти у Великий піст: відповіді на найпопулярніші питання, все про каву, мед та алкоголь.

Раніше ми повідомляли про Великий піст 2025: харчування по днях, коли буде Вербна неділя, Страсний тиждень та Лазарєва субота.