На українсько-польському кордоні спалахує земельний конфлікт. Прокуратура вимагає повернути у державну власність близько 150 га сільськогосподарських земель Вишневської громади, стверджуючи, що вони належать до земель оборони.

Але місцеві жителі заявляють, що обробляють ці ділянки вже багато років, мають на них паї та не мають наміру віддавати. Про це розповіли у сюжеті ТРК "Аверс" на YouTube.

Трактор, сільське господарство / фото: Pixabay
Трактор, сільське господарство / фото: Pixabay

Звідки взялася суперечка?

До 2014 року ці землі належали державі. Потім Держгеокадастр передав їх у комунальну власність громаді, і вони стали приватними паями місцевих жителів. Тепер прокуратура стверджує, що ця територія має залишатися у власності держави, посилаючись на постанову 1946 року, прийняту ще за часів СРСР.

Начальник земельного відділу громади Анатолій Дитина пояснює, що на цих ділянках ніколи не було військових об'єктів, і вони завжди використовувалися як сільгоспугіддя. Нині там близько 3000 паїв, на яких мешканці займаються господарством.

Популярні новини зараз
300 гривень – теж гроші: як оформити щомісячну доплату до пенсії Українцям виплатять до 20 000 гривень за новою програмою підтримки: хто отримає гроші Переведення годинників на літній час: треба буде врахувати важливу різницю ПФУ попередив пенсіонерів: встигніть у 10-денний термін
Показати ще

Поле, сільське господарство / фото: Pixabay
Поле, сільське господарство / фото: Pixabay

Що кажуть суди?

Конфлікт уже пройшов кілька судових інстанцій:

  • Луцький суд став на бік прокуратури, заявивши, що земля належить державі.

  • Апеляція підтримала громаду, визнавши, що люди мають право користуватися цими ділянками.

  • Верховний суд вирішив повернути землю державі, пославшись на законодавство, що регулює прикордонні зони.

Прокуратура стверджує, що згідно із законами України, землі між державним кордоном та контрольно-слідовою смугою належать до земель оборони та мають бути у власності держави.

Люди готові протестувати

Місцеві жителі стурбовані та загрожують перекрити пункт пропуску "Ягодин", якщо їхні ділянки відбиратимуть. Вони вважають несправедливим, що держава спочатку передала землю громаді, а тепер намагається її повернути.

Поки суд ухвалив повернути державі 15 гектарів, але боротьба за 135 гектарів, що залишилися, триває. У громаді заявляють, що мають намір і надалі відстоювати свої права у суді.

А ми нагадуємо, досить працювати на когось: у Польщі дають 450 тисяч гривень на власну справу

Раніше стало відомо, що тисячі авто не потраплять до України: як змінили правила ввезення

Також наш портал розповідав про Інтернет за 1300 грн: із цінами може початися справжній кошмар