У квітні природа ще може підкинути неприємний сюрприз у вигляді нічних заморозків. Щоб ваші рослини не постраждали — треба діяти завчасно.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяРаптове зниження температури навіть на кілька градусів нижче нуля може серйозно пошкодити молоді пагони, квіти й дерева. Але є кілька простих рішень, які допоможуть вберегти врожай, пише "Все росте".
Один з найефективніших способів — мульчування. Сухе листя, солома, торф чи тирса створюють надійний теплоізоляційний шар і захищають коріння рослин від холодного повітря. Особливо це важливо для молодих саджанців і багаторічників. А ще варто перед похолоданням добре зволожити ґрунт. Волога земля повільніше втрачає тепло, тому допоможе рослинам краще пережити ніч.
Також можна сховати рослини під агроволокном, плівкою, ковпаками з пляшок або навіть старими простирадлами. Але не забудьте зняти укриття зранку, щойно потепліє — щоб рослини не "задихнулися" і не перегрілися.
Ще один метод — димування. Якщо на городі чи в саду розкласти купи вологого листя або гілок і підпалити їх до стану тління, дим створить теплову подушку. Вона трохи підніме температуру біля землі й не дасть холоду швидко проникнути до рослин. Але будь обережними з вогнем.
Усі ці дії — прості, але дуже ефективні. Тож якщо хочете зберегти і квіти, і врожай — краще підготуватись до весняних примх завчасно.
Раніше ми повідомляли, дерева можна висадити і зараз: як правильно це зробити в холодну пору, щоб саджанець укоренився?
Вже у лютому будуть перші бруньки: як правильно зробити живцювання смородини у листопаді - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, як виростити яблуню з насіння: поради експертів.