Громадяни, які брали участь у бойових діях на території України, отримали право на дострокове оформлення пенсії. Однак для цього необхідна наявність установленого трудового стажу та досягнення мінімального віку. Про це пише "Телеграф".

Людина з грошима в руках
Людина з грошима в руках

Жінки, які мають статус учасника бойових дій, можуть виходити на пенсію за віком вже з 50 років, якщо в них є щонайменше 20 років страхового стажу.

Для чоловіків вимоги до стажу аналогічні, але віковий поріг вищий - не менше 55 років. Ці норми регламентовані законом "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

Варто зазначити, що для військовослужбовців, які безпосередньо перебували в зоні бойових дій, при розрахунку стажу застосовується підвищувальний коефіцієнт - 1 до 3. Це означає, що кожен місяць служби на передовій зараховується як три місяці трудового стажу, без будь-яких обмежень щодо тривалості.

Популярні новини зараз
Квартиру можуть визнати безхазяйною: українцям анулюють право власності на житло - кому приготуватися Гроші надсилатимуть на картку щомісяця: хто з 1 вересня отримуватиме 2000 гривень Пенсіонери витрачають тисячі гривень: пільги, про які мало хто знає Безкоштовно більше не буде: ПриватБанк запроваджує плату за популярну послугу - коли почне діяти
Показати ще

Для оформлення дострокової пенсії необхідно подати такі документи:

  • паспорт громадянина України;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП);
  • трудова книжка або інші документи, що підтверджують наявність страхового стажу;
  • довідка про участь у бойових діях;
  • посвідчення учасника бойових дій (УБД).

Отримання посвідчення УБД, скрін з YouTube
Отримання посвідчення УБД, скрін з YouTube

Нагадаємо, українці також можуть оформити пенсію, навіть якщо ніколи не працювали. Сума такої виплати становить різницю між прожитковим мінімумом для непрацездатних осіб і середньомісячним сукупним доходом сім’ї за останні шість місяців. Прожитковий мінімум у 2025 році становить 2 361 гривню.