Українці все частіше шукають доступне житло за кордоном. Одні - через війну, інші - заради нового старту.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЄвропейські країни, як-от Німеччина, Франція чи Іспанія, мають соціальні програми для біженців. Вони пропонують житло за нижчими цінами, з можливістю викупу або пільговою орендою. Місцеві влади чи фонди компенсують частину вартості, а умови часто простіші для переселенців, пише Delo.ua.
Втім, є й складнощі. Гроші можуть піти не лише на житло, а й на податки, страхування чи нотаріальні послуги. А ще потрібна легалізація доходів - банки за кордоном вимагають підтвердження офіційного заробітку або податкові декларації.
Соціальне житло надають тим, хто має статус біженця або невисокі доходи. Потрібні документи - посвідчення особи, довідки про доходи, сімейний стан, місце проживання. Усе треба перекласти мовою країни та легалізувати.
"Насправді соціальне житло - це підтримка тим, хто змушений починати життя з нуля"
У Мюнхені, наприклад, збудували нові будинки з 64 квартирами в межах старого району. А в Швейцарії житловий комплекс відкрили на місці фабрики.
Не зважаючи на те, що на Україну напала росія, Україна розвивається та влада робить все можливе, щоб покращити ситуацію, і тому важливо донатити та волонтерити.
Раніше ми повідомляли, українським біженцям платять щедре забезпечення: які країни пропонують найбільше?
Квартира в окупації - борги в Україні: що робити переселенцям - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, вважають себе ворогами: експертка про те, як українці за кордоном піддаються російській пропаганді.