Національний банк України розглядає можливість у майбутньому змінити основну валюту у зовнішніх розрахунках – перейти із долара на євро. Про це повідомив член Ради НБУ, економіст Василь Фурман в ефірі "Українського Радіо".

За його словами, для пересічних громадян такі зміни практично не відчуватимуться. Поки що це лише стратегічне бачення, адже головною метою країни залишається вступ до Європейського Союзу до 2030 року. А вже після інтеграції Україна зможе розпочати реальний рух до переходу на євро як єдину національну валюту.

Євро. Фото: Youtube
Євро. Фото: Youtube

Василь Фурман пояснив, що країни ЄС мають право зберігати національну валюту після вступу, як це зробили Польща чи Чехія. При цьому для запровадження євро є чіткі критерії: низький рівень інфляції, контрольований державний борг та стабільна економіка.

Валюта. Фото: скрін youtube
Валюта. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
Комуналка стане безкоштовною: кому з українців спишуть усі нарахування за послуги ЖКГ Відстрочка не допоможе: ТЦК можуть відправити на ВЛК навіть з "бронею" - кого це торкнеться У "Резерв+" з'явилась "мітка ухилянта": як виправити свої взаємовідносини з ТЦК Ухилянтів порадували нововведеннями: без візиту до ТЦК і суттєва знижка
Показати ще

Економіст також додав, що шлях до членства в ЄС – це не лише валюта, а й прискорення економічного розвитку. Країни, які інтегруються в європейський простір, зазвичай демонструють стійке зростання, чого не скажеш про держави, що залишаються осторонь.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, не тримайте під матрацом: у якій валюті краще мати заощадження, щоб гроші "працювали" на вас.

Також наш портал інформував, фальшиві долари заполонили Україну: де найчастіше зустрічаються та які купюри підробляють.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, банки "прошерстять" кожен переклад: як уникнути блокування рахунку через безневинні помилки - список заборонених фраз.