В Україні запустили потужний онлайн-інструмент, який допоможе родинам знайти зниклих рідних і не втратити надію.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНова єдина платформа збирає під одним дахом алгоритми пошуку, контакти слідчих, юридичні підказки та гарячу лінію підтримки, пишуть на платформі.
"Наша мета - повернути кожного"
Ресурс розбитий на зрозумілі розділи, щоб ви за кілька кліків дізналися, куди бігти і які документи приготувати. Потрібно подати заяву - сервіс одразу підкаже адресу найближчого підрозділу, потрібен зразок ДНК - от координати лабораторії, шукаєте статус у реєстрі - отримайте витяг, не виходячи з дому.
Окрема вкладка розшифровує, на яку державну допомогу можна претендувати, доки триває пошук, і що робити, коли статус "зниклий" уже офіційно підтверджено. Платформа також підтягує телефони слідчих, електронки профільних служб і навіть контакти міжнародних організацій, що беруться за найскладніші справи.
Для швидких відповідей створено ТОП-12 запитань - від "як дочекатися результатів експертизи" до "коли призначають одноразову допомогу". Якщо потрібна порада просто зараз - телефонуйте на гарячу лінію або записуйтеся до Уповноваженої з питань зниклих безвісти.
Щоб ніхто не нажився на чужому горі, автори ввели кнопку "Повідомити про шахрайство" - заповніть форму і залишайтеся анонімними.
Платформа стала можливою завдяки співпраці держави, волонтерів і міжнародних партнерів, і це добрий сигнал - попри те, що росія продовжує агресію, Україна розвиває цифрові сервіси, аби захистити своїх людей. Кожен донат або година волонтерської роботи підсилює цей проєкт і наближає повернення додому тих, хто досі вважається безвісти зниклим.
Раінше ми повідомляли, правда про війну: для громадян росії створили сайт зі статистикою воєнних злочинів та втрат армії РФ в Україні.
Допомога на дітей: деяким сім'ям роздадуть по 2000 грн – хто у списках на виплати - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, права людини під обстрілами: понад 123 тисячі українців звернулися до Омбудсмана у 2024 році.