Більш ніж у 80-ти містах на різних континентах відбулися акції #SaveOlegSentsov, основна мета яких - звільнення незаконно ув'язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова.

Про це стало відомо завдяки заяві голови правління Центру захисту громадянських свобод Олександри Матвійчук в facebook.

За її словами, акції відбулися навіть там, де не планувалися.

"У багатьох містах, де демонстрації не були заплановані, люди вийшли на пікети. Звільнити Олега Сенцова та інших політв'язнів закликали європейські і американські політики. Про це написали закордонні ЗМІ. Масштаби глобальної акції #SaveOlegSentsov вражають. Це вже більше 80-ти міст на різних континентах", - повідомила Матвійчук.

Популярні новини зараз
"Війна в Україні завершиться несподівано" – пророцтво монаха з гори Афон Екс-командир звернувся до тих, хто шукає багатодітних дружин та бабусь як "страховку": "Є ще один варіант..." У Києві помітили величезну чергу до лікарні: що сталося ВПО запропонують розпочати життя з чистого аркуша: як це зробити
Показати ще

При цьому в самій Росії стався ряд затримань учасників акцій.

"На жаль, вже є перші адміністративні арешти. Активістів Асана Мумджи і Марію Кожеватову, яких взяли з плакатом на підтримку Олега Сенцова в Санкт-Петербурзі, засуджено до 9-ти та 15-ти діб арешту за порушення порядку проведення публічних заходів", - повідомила правозахисниця.

"Паралельно всі ці дні триває невидима адвокаційна робота. Наші друзі та партнери працюють у Брюсселі, Берліні, Парижі, Вашингтоні, Торонто, Ватикані та інших містах. Завдяки вашим зусиллям вони можуть сміливо говорити, що звільнення Олега Сенцова та інших політв'язнів вимагають люди по всьому світу", - додала вона.

"Це цілком і повністю заслуга ініціативних груп акцій #SaveOlegSentsov в різних містах, які підставили своє плече і витягли їх організацію в досить стислі терміни", - підкреслила Матвійчук.

Як повідомляв портал "Знай.uа" Олег Сенцов не думає припиняти свою безстрокову голодовку, яку він оголосив 22 дні тому. У понеділок, 4 червня до нього пустили гостей: режисера-документаліста Аскольда Курова та архієпископа Сімферопольського.

Сенцов відмовився від зустрічі з архієпископом, апелюючи до своїх атеїстичних поглядів. Сестра політв'язня попросила не спекулювати на цій темі. Дівчина зазначила, що архієпископ багато робить, в тому числі і для політв'язнів, проте перед приїздом до Сенцова він не отримав його згоди. Однак з російським колегою у Олега відбулася зустріч.