Хороший виш – чесний виш. Такий, що не порушує права студента, не вимагає зайвих грошей, дотримується взятих на себе зобов'язань. Як можна перевірити вуз ще до того, як вступити до нього?

Активісти створили такий інструмент моніторингу дотримання прав студентів та викладачів у вищих навчальних закладах - ресурс Profrights.org. Його розробив аналітичний центр CEDOS.

Протягом двох років ресурс збирав інформацію про різні правопорушення в українських університетах, щоб надати її вступникам та їхнім батькам.

Джерела цієї інформації беруть із сайтів правоохоронних органів (поліції, прокуратури, СБУ), з реєстру судових рішень, а також від самих студентів і викладачів. Останнє джерело ретельно перевіряють.

На сьогодні зібрана інформація про понад 400 порушень. Всі правопорушення поділили на дві категорії – здирництво та недбальство.

Популярні новини зараз

Леся Нікітюк показала помідорчики найближчої людини: "Приїхала"

В Україну сунуть морози: коли чекати мінусів зі снігом

Донька Олі Полякової з'їла частування для гостей, поки вони їхали: "Маша, бл*ть"

Зима у вересні: синоптик Діденко передрекла перші заморозки і мокрий сніг найближчими днями

Показати ще

Здирництво – усе те, що має зловмисний характер: хабарі на вступі у магістратуру та аспірантуру, хабарі на сесіях, під час поселення у гуртожиток, примусові відпустки за свій рахунок для викладачів тощо.

"Недбальство – це коли університет чинить порушення не з власного інтересу, а тому що у них бракує персоналу, ресурсів, коштів. Наприклад, поганий доступ до інформації на сайті університету, недбальства, пов’язані з конкурсом на викладацькі посади", – підкреслив координатор проекту Єгор Стадний.

Станом на сьогодні у базі проекту найбільше зафіксованих порушень "на рахунку" Національного авіаційного університету – 12. Основні порушення – здирництво. Також до першої трійки "антитопа" ввійшов Національний медичний університет ім. Богомольця – 10 порушень, більшість з яких – так само здирництво, та Київський національний торговельно-економічний університет з 9-ма порушеннями. Як повідомив Стадний, страждає цей виш через свої філії, де процвітає все те ж здирництво. А от Харківський політех страждає через здирництва в гуртожитках, де змушують постійно здавати гроші на ремонти, які ніде не обліковуються.

Як повідомляв портал "Знай.ua", в Міносвіті роз'яснили нюанси вступної кампанії до вишів у 2017 році.