Останнім часом в університетах набирає обертів практика, за якою випускники, що навчалися на безоплатній основі, але не пройшли відпрацювання, зобов'язані виплатити ВНЗ компенсацію. Найчастіше "розбір польотів" стосується медиків, військових і зв'язківців.

Як повідомляє Рoliteka, адміністрація через суд намагається відбити вартість навчання бюджетника, якщо він з якихось причин не проходить обов'язкове трирічне відпрацювання. Примітно, що з 1 вересня 2016 року українське законодавство звільнило студентів від зобов'язалівки, проте це не поширюється на випускників минулих років.

Наприклад, Вінницький районний суд ухвалив позов університету ім. Пирогова і зобов'язав студента-медика виплатити компенсацію в розмірі 117 610 гривень за те, що він відпрацював два роки з трьох належних. Такими "перемогами" може пишатися практично кожен український ВНЗ, ось тільки на ділі гроші позивач ніколи не отримує.

Олег Мусій, заступник голови комітету ВР з питань охорони здоров'я, пояснює, що найчастіше адвокати максимально затягують справу, мотивуючи зволікання порушенням прав випускника. За фактом ні про одне повернення чиновник не чув, хоча частенько спілкується з ректорами. Швидше за все, університети подають до суду через страх бути звинуваченими в нецільовому розпорядження бюджетними коштами.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що абітурієнтам, які хочуть стати медиками, скасували обов'язковий прохідний бал із ЗНО.

Популярні новини зараз

"Ріст припинився , ноги і руки продовжували збільшуватися": історія 10-річної Ані, у якої на спині з'явився горб

Даша Квіткова і Микита Добринін передумали розлучатися? Родина "Холостяка" розкрила таємницю примирення

Лесю Нікітюк показали справжню під час роботи, від цього крику в'януть вуха: "Що ти стоїш?"

Антоніна Матвієнко показала свою маму у 24 роки: "Боже, яка красуня"

Показати ще