В Україні інвестори навмисне знищували один з найбільших заводів країни - Запорізький алюмінієвий комбінат. Це робилося в інтересах конкурентів з Росії.

Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки України. Комбінат був єдиним виробником первинного алюмінію в Україні. Правоохоронці під час слідства з'ясували, що з 2006 року завод цілеспрямовано знищували, щоб прибрати конкурента російських виробників металу.

Компанії, підконтрольні бізнесменам з Росії придбали контрольний пакет акцій комбінату. У 2006-2008 роках для реалізації угоди замовники створили організовану групу з представників російської компанії "РУСАЛ", а також колишнього керівництва комбінату, українських бізнесменів і іноземних громадян.

Популярні новини зараз

"Укрпошта" потрапила в скандал з мертвими бджолами: мільйони тіл у пакеті

Помер найстаріший актор світу Норман Ллойд, йому було 106

Перша репетиція Go_A на "Євробаченні 2021" підняла Україну в топ-10 і опустила Росію

На Україну насувається біда, рятувальники виставили новий рівень небезпеки: "Попередження"

Показати ще

Після цього почалося систематичне знищення потужностей українського заводу. У 2009 році російські власники організували зупинку рудотермічних печей і основних виробничих ділянок електролізного виробництва. Це повинно було пошкодити і знищити обладнання.

Через два роки російські бізнесмени передали "ЗАлК" підконтрольним компаніям "РУСАЛ", а також Глухівський кар'єр кварцитів.

Слідчі СБУ стверджують, що в 2015 році, коли комбінат почали повертати Україні, власники активізували знищення підприємства. Вони розконсервували і ліквідували основні заводи "ЗАлКу", а це спричинило руйнування завершеного циклу виробництва алюмінію.

"Для остаточного знищення стратегічного комбінату зловмисники демонтували і вивезли з території цінне обладнання, а ліквідне обладнання цеху алюмінієвої катанки передали компанії, підконтрольній російським бізнес-структурам", - розповіли в СБУ.

В результаті, Україна зазнала величезних збитків - 39 мільйонів доларів і 100 мільйонів гривень. Правоохоронці оголосили підозру дев'яти членам організованого угруповання у вчиненні злочинів за чотирма статтями Кримінального кодексу. Серед них є громадяни Росії. Екс-директора справи вже взяли під варту.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, російські бізнесмени активно руйнують підприємства і заводу, які вони викупили в Україні.