Мережа супермаркетів "АТБ" регулярно "світиться" у судових справах, пов'язаних з малими крадіжками, вчиненими зубожфлими громадянами України, які не в змозі знайти вихід із скрутного матеріального становища на тлі глобального безробіття.

Покарання за підсумками розгляду справ щодо дрібних крадіжок продуктів харчування становить від 4 місяців позбавлення волі до п'яти років, пише видання "Антикор". Про це йдеться у низці судових рішень, оприлюднених в базі reyestr.court.gov.ua.

Як зазначено в судовому вироку по справі № 537/1350/18 (зареєстровано 4 травня 2018 року), обвинувачений безробітний чоловік кілька разів відвідав магазин "АТБ" у місті Кременчук з метою незаконного заволодіння чужого майна. Кожен раз чоловік брав одне і те ж – 6-8 батончиків Ferrero Kinder Chocolate (вартістю 24 грн./штука). Інших "цінностей" чоловік з маркету не виносив. Крюківський районний суд р. Кременчук Полтавської області постановив позбавити волі "любителя батончиків" на строк 4 роки і шість місяців.

Таке абсурдне і жорстоке рішення щодо дрібних крадіжок у мережі "АТБ" - далеко не єдине. Як з'ясувалося, в реєстрі судових рішень – сотні подібних справ. Наприклад, справу № 534/281/18 розглядав Комсомольський міський суд Полтавської області. Згідно з даними справи, чоловік при відвідуванні маркету "АТБ" в місті Горишні Плавні "незаконно заволодів" пачкою чаю Richard Royal Ceylon, банкою червоної ікри, двома банками імітованої червоної ікри на суму 300 гривень.

Трохи пізніше "зловмисник" знову відвідав магазин і вийшов звідти з палкою ковбаси, банкою червоної ікри і (знову) двома банками імітованої червоної ікри. Рішення суду для цього "страшного зловмисника" - досить суворе – позбавлення волі на строк 1 рік і 6 місяців.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам видадуть сертифікати на 400 гривень Заплатите від 17 000 до 51 000 грн: українців попередили про штрафи з 1 квітня Зміна ціни на електроенергію: у НКРЕКП зробили заяву для споживачів Готуйте документи: "Укрпошта" розпочинає виплати до 3 тисяч гривень
Показати ще

Але найцікавіше (з останніх судових рішень щодо крадіжок у мережі "АТБ") – це рішення Жовтневого суду Запоріжжя у справі № 331/8884/17. У справі фігурує молода жінка, яка, опинившись у дуже скрутному матеріальному становищі, була змушена піти на злочин – винесла з магазину "АТБ" кілька банок червоної ікри, які згодом продала, щоб придбати медикаменти для лікування своєї малолітньої дитини. Рішення суду – позбавлення волі на один рік. Доля хворого дитини дівчинки залишається під великим питанням. Мабуть, мережу "АТБ" анітрохи не турбують соціальні обставини скоєних зубожілими громадянами злочинів.

Як раніше повідомлялося, мережа "АТБ" незаконно побудувала магазин за адресою р. Дніпро, вул. Калинова, 52.

Нагадаємо, роздрібна мережа компанії "АТБ-Маркет" заснована в 1993 році. Співвласниками "АТБ" в рівних частках є бізнесмени Геннадій Буткевич, Євген Єрмаков та Віктор Карачун, стан кожного з яких в 2017 році складав 208 млн доларів. Нагадаємо, що в 2015-2016 рр. компанії, підконтрольні АТБ в Криму, заплатили в бюджет РФ близько 11 мільйонів доларів. Мова йде про мережі магазинів ПУД, що працюють на окупованому півострові після 2014 року. Не дивлячись на так званий "продаж" ПУДа оточенню міністра сільського господарства РФ Олександра Ткачова влітку 2017-го, менеджери АТБ працюють у його структурах досі. Сам же Геннадій Буткевич та його партнери були звинувачені у зв'язках з Росією, відмиванні грошей та сепаратизмі.